Kredyt hipoteczny jest często jedną z najważniejszych decyzji ze względu na wpływ jaki ma na całe życie Klienta banku. Zobowiązanie na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat powinno być wybrane rozważnie, tak by nie było problematycznie nie tylko przy uzyskaniu zgody kredytowej ale przede wszystkim w okresie spłaty.

Kredyt hipoteczny jest często jedną z najważniejszych decyzji ze względu na wpływ jaki ma na całe życie Klienta banku. Zobowiązanie na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat powinno być wybrane rozważnie, tak by nie było problematycznie nie tylko przy uzyskaniu zgody kredytowej ale przede wszystkim w okresie spłaty. Często zapominamy o tym ubiegając się o kredyt na mieszkanie czy dom. Głównym powodem jest chęć uzyskania pieniędzy bez względu na poniesiony koszt. Jeżeli jednak chcesz uniknąć ryzyka kredytowego koniecznie poznaj kilka najważniejszych czynników, które są kluczowe w doborze najlepszego kredytu hipotecznego. Wszystkie informacje znajdziesz w bezpłatnym rankingu kredytów hipotecznych (https://www.17bankow.com/kredyty-hipoteczne), dzięki któremu zaoszczędzisz swój czas oraz pieniądze.

Oprocentowanie, marża, prowizja
Kredyt hipoteczny to nie tylko oprocentowanie nominalne, na które najczęściej wszyscy zwracają uwagę, ale również opłaty związane z marżą i prowizją za udzielenie kredytu. Często okazuje się, że to właśnie poboczne opłaty mają największy wpływ na koszt jaki poniesie kredytobiorca. Dlatego też koniecznie porównuj kredyty hipoteczne na podstawie RRSO czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Dzięki temu poznasz całkowity koszt kredytu i unikniesz nieprzyjemności związanych z niespodziewanie wysokimi ratami kredytu.

Okres kredytowania
Dłuższy termin spłaty zainteresuje w szczególności te osoby, które chcą zmniejszyć do minimum miesięczną ratę dodatkowo zwiększając swoją zdolność kredytową. Dzięki pełnym opisom ofert w rankingu możesz sprawdzić jak długi jest maksymalny okres kredytowania w danym banku, a także sprawdzić czy instytucja przewiduje możliwość skorzystania m.in. z wakacji kredytowych lub karencji spłaty.
Jeżeli jednak zależy Ci na szybkim uregulowaniu zobowiązania i masz do tego możliwość finansowe koniecznie porównaj oferty, które będą atrakcyjniejsze przy wyborze kredytu z krótszym okresem spłaty.

Maksymalna kwota kredytu
Banki oferują różne kredyty hipoteczne i warto zwrócić uwagę na różnice między maksymalnymi kwotami zadłużenia. Jeżeli potrzebujesz sporego kredytu by zrealizować swoje plany być może tylko część ofert będzie w stanie spełnić Twoje wymagania. Oznacza to, ze pole wyboru między usługami będzie znacznie bardziej ograniczone. Dodatkowo pamiętaj, że wysokość kredytu o jaki możesz się ubiegać jest związana z tym jak bank obliczy Twoją zdolność kredytową.

Ubezpieczenie i wkład własny
Klient ubiegający się o kredyt hipoteczny jest zobowiązany do wykazania się wkładem własnym. W tym roku wkład własny sięga 20% wartości nieruchomości, którą zamierza nabyć kredytobiorca. Jednak część banków oferuje ubezpieczenie brakującego wkładu własnego dzięki czemu możliwe jest wykazanie się kwotą sięgającą tylko 10% wartości nieruchomości. To istotna informacja dla osób, które nie są w stanie zgromadzić potrzebnych funduszy, a nie chcą czekać z wnioskiem o kredyt hipoteczny i jak najszybsze zdobycie swojego mieszkania.