Tytułowy problem dotyka coraz więcej matek na całym świecie. Nie chcą one siedzieć non stop w tzw. pieluchach. Kobietom nie wystarcza zajmowanie się domem i dziećmi. Kariera jest dla nich równie ważna co dla mężczyzn. Spełnienie w życiu można rozpatrywać na wielu płaszczyznach. Dom i rodzina jest oczywiście tą priorytetową niemniej jednak niejedyną. Czy da się pogodzić wychowanie dzieci z karierą? Sprawdźmy, co w tej kwestii można zrobić.

Jak pogodzić wychowanie dzieci z karierą?

Co na początek?

Zaraz po urodzeniu dziecka możesz odczuwać silną chęć przebywania przy maluchu. Coraz częściej będziesz jednak myślała o tym, aby wyrwać się z domu. Na dobry początek możesz zapisać się na któryś z kursów, na który nie miałaś czasu, pracując wcześniej czy też będąc w ciąży. To dobry start na podniesienie swoich kwalifikacji, a jednocześnie bycie w domu z maluchem, który wymaga nieustannej opieki. Poza tym pamiętaj, że każda praca jest na początek bardzo dobra. Z całą pewnością nie powinnaś rozpoczynać jej na cały etat, a wdrażać się pomału, stabilizując sytuację rodzinną.

Co możesz robić w domu?

Jeśli masz dryg do pisania, możesz pisać artykuły na blogi itp. Dla chcącego nic trudnego. Grunt to wytrwałość w dążeniu do celu. Poza tym możesz zająć się rękodzielnictwem, telemarketingiem oraz każdą jedną pracą, która Cię interesuje. Możesz wynająć opiekunkę na kilka godzin dziennie, gdzie czas, będziesz mogła poświęcić wyłącznie pracy. Z czasem Twój maluch pójdzie do przedszkola, a czas na robienie kariery zdecydowanie Ci się wydłuży.

Angażuj męża

Nie zapominaj o tym, że dziecko jest Twoje i męża. Angażuj go w opiekę i obowiązki, dzięki czemu będzie czuł się doceniony i dowartościowany. Koniecznie porozmawiaj o swoich oczekiwaniach i potrzebach spełnienia zawodowego. Nawet jeśli Wasza sytuacja finansowa nie wymaga Twojego powrotu do pracy, przekaż mężowi, że jest to dla Ciebie bardzo ważne. Poproś go o wyrozumiałość, ponieważ tylko dzięki niej możecie nadal tworzyć szczęśliwy związek i prawdziwą rodzinę.

Złoty środek

Pamiętaj jednak o tym, że nie możesz poświęcić się pracy tak, że zaczniesz zaniedbywać rodzinę. To cios zwłaszcza dla dzieci, które potrzebują codziennej troski ze strony rodziców, a zwłaszcza matki, która do tej pory stale była i zajmowała się domem. Najważniejsze to znalezienie złotego środka, dzięki któremu wszyscy członkowie rodziny będą zadowoleni i spełnieni. Wspólnie z mężem stwórzcie plan działania, ponieważ takie planowanie bardzo scala rodzinę. Jeśli usłyszysz od męża, że za bardzo poświęcasz się pracy i zaniedbujesz rodzinę, nie neguj stwierdzenia. Przyjrzyj się dokładnie, jak funkcjonujesz. W każdej opinii jest trochę prawdy, tym bardziej w tej, którą wygłasza Twój kochający Cię mąż. Być może zaniedbujesz i jego. To zapewne czas na głębokie przemyślenia, dzięki którym dojdziesz prawdy. Grunt to spokojne rozwiązywanie tego typu spraw.