Auto na raty

Posiadanie nowszego samochodu to nie tylko kwestia wizerunkowa, ale także gwarancja bezpieczeństwa jazdy. Współczesne pojazdy są wykonane w taki sposób, aby w razie kolizji lub wypadku, zarówno kierujący, jak i pasażerowie, ponieśli jak najmniejsze konsekwencje. Wszystko dzięki badaniom nad optymalną konstrukcją auta, jak i umieszczeniem w pojazdach dużej ilości poduszek powietrznych. Poza tym nowym samochodem wygodniej się jeździ. Auta mają także do zaoferowania coraz atrakcyjniejsze wyposażenie. Jak zatem sfinansować ich zakup, jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki?

Auto na raty – z jakich opcji finansowania może skorzystać klient indywidualny?

Oferta finansowania zakupu samochodów przez klientów indywidualnych jeszcze nigdy nie była tak przystępna i korzystna. Osoba fizyczna może skorzystać z kilku ciekawych rozwiązań. Tymi najpopularniejszymi są:

  • tradycyjny kredyt samochodowy,
  • nowoczesny kredyt samochodowy,
  • leasing konsumencki.

Przez wiele lat na polskim rynku dominowały tradycyjne kredyty samochodowe. Polegały one na tym, że klient spłacał stosunkowo wysokie raty, bowiem w sumie pokrywały one całą wartość samochodu. Po zakończeniu umowy auto pozostawało własnością kredytobiorcy.

Z kolei nowoczesne kredyty samochodowe pozwalają na płacenie niższych rat kredytowych. Dlaczego? Dlatego, że raty pokrywają jedynie pewną część wartości samochodu, tj. równowartość przewidywanego spadku wartości auta w czasie jego użytkowania. Co ciekawe, po zakończeniu umowy można zwrócić samochód do salonu, jak również wykupić go po cenie zagwarantowanej w umowie. Decyzja zależy od klienta. Podobnym rozwiązaniem jest leasing konsumencki. W tym przypadku klient także może zdecydować czy po upływie czasu umowy chce dalej korzystać z pojazdu, czy wybrać nowszy model.

Do jakich klientów skierowana jest oferta Volkswagen Financial Service?

Podejmując decyzję o zakupie auta w formie kredytu lub leasingu, warto współpracować z zaufaną firmą, która gwarantuje najkorzystniejsze i bezpieczne rozwiązania. Z całą pewnością godny polecenia jest Volkswagen Financial Service. Firma proponuje możliwość sfinansowania zakupu takich renomowanych marek samochodowych, jak: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Cupra.

Warto podkreślić, że każdy z klientów może dopasować rodzaj finansowania do swoich oczekiwań, potrzeb i możliwości. Dla jednych istotne będzie sama możliwość korzystania z nowego samochodu, inni będą zainteresowani tym, żeby samochód stał się ich własnością. Co ciekawe, każdy może osobiście sprawdzić ile będą wynosiły raty za wymarzone auto. Wystarczy skorzystać z kalkulatora kredytu samochodowego lub kalkulatora leasingowego.  

Czy finansowaniem objęte są tylko samochody nowe, czy również używane?

Niekwestionowanym atutem Volkswagen Financial Service jest możliwość zakupu nie tylko nowego, ale także używanego auta. Na dodatek, lista sprawdzonych samochodów dostępna jest pod adresem: autonomiauzywane.pl. Są to samochody, które zostały wyprodukowane w latach 2014-2019. Prezentowane auta są w pełni sprawne. Posiadają opinię rzeczoznawców.

Zakres cen jest stosunkowo szeroki, dlatego każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. W opcji są zarówno proste modele, jak i ponadprzeciętnie wyposażone samochody z wyższej półki. Jeśli chcemy być informowani o promocjach, nowościach i limitowanych ofertach, to należy zapisać się na newsletter Volkswagen Financial Service.