Notariusz dla firm - co sprawdzić przed umówieniem się na wizytę?

Notariusz, który kieruje swoją ofertę do firm powinien posiadać zawężony zakres oferty. Ważne jest to, aby specjalizował się on w konkretnych dziedzinach prawa. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zapewni nam on najwyższy poziom świadczonych usług. Przedsiębiorstwa posiadają zupełnie inne potrzeby, niż klienci prywatni. Powinny być one traktowane w sposób indywidualny.

Siedziba kancelarii notarialnej

Notariusz może świadczyć swoje usługi poza siedzibą kancelarii tylko w szczególnych okolicznościach. Ponadto jest to dla nas dodatkowym obciążeniem finansowym. Właśnie dlatego ważne jest to, aby siedziba notariusza znajdowała się w dogodnej dla nas lokalizacji. Dojazd nie powinien stanowić dla nas utrudnienia. Warto wziąć pod uwagę, że w przypadku bardziej złożonych spraw będziemy musieli dość często umawiać się na wizytę.

Oczywiście konsultacje z notariuszem mogą odbywać się w różnych miejscach. Jeśli więc zależy nam na fachowym doradztwie, to możemy wskazać dowolną lokalizację. W pierwszej kolejności trzeba jednak upewnić się, czy dany specjalista bierze pod uwagę spotkania w innych miejscach, niż kancelaria.

Jakość świadczonych usług

Chcąc sprawdzić jakość usług notarialnych warto jest skorzystać z sieci. Znajdziemy tam wypowiedzi wcześniejszych klientów. Poszukajmy ocen, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji o współpracy stanie się łatwiejsze. Istotne jest to, aby notariusz podchodził w sposób indywidualny do każdej sprawy. Ma to duży wpływ na to, jak będzie przebiegać współpraca.

Dobry fachowiec wyróżnia się rzetelnością oraz szerokim zakresem kompetencji. Priorytetem jest to, aby był on na bieżąco z dynamicznie zmieniającymi się przepisami prawa. Ważne jest to, aby gwarantował nam on dyskrecję oraz poczucie bezpieczeństwa. Musimy mieć pewność, że nasze prywatne sprawy nie trafią w niepowołane ręce.

Bezproblemowy kontakt

Długotrwała współpraca z notariuszem nie powinna być męcząca. Właśnie dlatego należy sprawdzić, czy dany specjalista gwarantuje nam bezproblemowy kontakt. Dobrze, jeśli możemy skontaktować się z nim drogą telefoniczną lub mailową.

Istotne jest to, aby usługi notarialne były świadczone terminowo oraz sprawnie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prawnik powinien skontaktować się z nami.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl