Jakie śruby ze stali nierdzewnych są najczęściej stosowane

Każdy, kto kiedykolwiek stał przed zadaniem, polegającym na wyborze konkretnego rodzaju śrub, doskonale wie, że asortyment jest ogromny. Elementy złączne mają nie tylko różne kształty czy długości, ale i różne przeznaczenie.

Dlaczego to takie ważne? Wynika to z faktu, że inny rodzaj śrub sprawdzi się w mniej wymagającym środowisku, a jeszcze inny tam, gdzie warunki mogą być ekstremalne. W tym artykule skupiamy się na najczęściej stosowanych śrubach ze stali nierdzewnych.

Śruby ze stali nierdzewnych – jakie najczęściej są stosowane?

Jest kilka rodzajów śrub ze stali nierdzewnych. Te najpopularniejsze, czyli typowe „nierdzewki”, są oznaczone symbolem A2. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie nie ma mowy o bardzo wymagającym środowisku. Z kolei w śruby nierdzewne typu A4 warto zainwestować zawsze wtedy, gdy istnieje możliwość, że tego typu elementy złączne będą wystawione na kontakt z solą albo z kwasami. Innymi słowy, śruby ze stali nierdzewnych A2 sprawdzą się na przykład przy produkcji sprzętów gospodarstwa domowego. Natomiast A4 – przy budowie konstrukcji morskich.

To oczywiście nie jedyne rodzaje śrub ze stali nierdzewnych. Istnieją również elementy złączne wykonane chociażby ze stali hartowanej oraz niehartowanej. Tu jednak skupiamy się na tych, z którymi klienci mają do czynienia najczęściej.

Przeczytaj także: https://www.fincomfort.pl/gdzie-stosuje-sie-sruby-nierdzewne/

Śruby ze stali nierdzewnych – w jakich branżach się sprawdzają?

Warto zauważyć, że śruby ze stali nierdzewnych charakteryzują się różnymi właściwościami. Są żarowytrzymałe, odporne na korozję, łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, a do tego mają estetyczny wygląd i podlegają recyklingowi. To wszystko sprawia, że tego typu elementy złączne sprawdzają się w różnych branżach.

Przykładowo, wykorzystuje się je przy produkcji mebli, w konstruowaniu pojazdów, w tworzeniu higienicznego obszaru (niezwykle istotnego chociażby przy produkcji żywności), czy przy wyposażaniu statków. Co więcej, śruby ze stali nierdzewnych sprawdzają się przy budowie mostów, infrastruktury portowej, ozdób, balustrad, a także wszędzie tam, gdzie kluczowa jest minimalizacja ryzyka korozji.

Potrzebujesz wytrzymałych i precyzyjnych elementów złącznych? Zajrzyj do naszej oferty – śruby od Stalmut.