Jak spłacić przeterminowane zobowiązania – pożyczka konsolidacyjna

Jeszcze niedawno spokojne życie, bez zobowiązań i kredytów. Tylko czasem dochodziły nas słuchy, że kolejna osoba boryka się z problemem nadmiernego zadłużenia. Dla nas była to jednak jakaś abstrakcja. Jak osoba, dorosła, odpowiedzialna, umiejąca zarządzać swoimi pieniędzmi i kontrolująca wydatki mogła popaść w pętlę kredytów?

Spirala zadłużenia

Jak pokazuje codzienne życie coraz więcej osób ma ten problem. O ile jeden kredyt z niewysoką ratą nie stanowi problemu, już kilka, nawet niewielkich zobowiązań może przysporzyć nam sporo trudności. Nierzadko przekonują się o tym, także osoby, które nigdy nie pomyślały, że grożą im takie sytuacje.

Nieplanowane wydatki, nagła utrata pracy, czy choroba i związane z nią koszty leczenia, to tylko przykłady, które często zmuszają nas do zaciągania kolejnych zobowiązań. Nie zawsze bowiem, popadanie w długi jest skutkiem nieprzemyślanych decyzji i nieznajomości funkcjonowania produktów bankowych.

Jak wyjść z długów

Niezależnie od tego co było przyczyną takiego stanu rzeczy, powinieneś wiedzieć, że czas nie działa na Twoją korzyść. Jeśli masz problem z nadmiernym zadłużeniem, a wysokość rat przekracza Twoje możliwości finansowe, powinieneś podjąć działania jak najszybciej. Jeśli tylko pojawi się widmo niemożności terminowej spłaty, należy niezwłocznie podjąć stosowne kroki. Należy zacząć od dokładnego przeanalizowania wydatków i ograniczyć je do niezbędnego minimum. Kolejnym krokiem jest poszukanie dodatkowych dochodów, które zasilą nasz portfel. W wielu przypadkach nie będzie to jednak wystarczające i konieczny będzie ratunek, jaki dają pożyczki konsolidacyjne.

Jak spłacić przeterminowane zobowiązania – pożyczka konsolidacyjna

Pożyczki konsolidacyjne udzielane są przez instytucje pozabankowe. To najlepsza propozycja dla osób, które podjęły decyzję o uregulowaniu swoich długów, jednak są w na tyle złej sytuacji, że nie mają już szans na kredyt bankowy. W banku bowiem, każdy kredyt, także konsolidacyjny, wiąże się z wcześniejszą weryfikacją pod kątem zdolności kredytowej. Z kolei instytucje pozabankowe nie warunkują przyznania środków tylko i wyłącznie od tego. Oznacza to więc, że nie musimy martwić się, że nasza zdolność kredytowa nie będzie wystarczająca, a nasze szanse ostatecznie przekreśli negatywny wpis w BIK.

Pożyczki konsolidacyjne są szansą na wyjście z nadmiernego zadłużenia. Dzięki połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno, mamy szansę na wydłużenie okresu kredytowania, a tym samym zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Nowa, niższa rata, dostosowana do naszych aktualnych możliwości finansowych pozwoli nam odzyskać równowagę finansową.