Jak zacząć uczyć się angielskiego? Nauka języka od podstaw

Nauka języka angielskiego przynosi wiele korzyści, które mogą zaowocować w przyszłości w środowisku zawodowym, jak i prywatnym. Wystarczy jedynie nieco motywacji oraz chęci, aby rozpocząć swoją przygodę z angielskim. Jak zacząć? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka skutecznych wskazówek.

Wyznacz czas na naukę

Przed zakupem odpowiednich materiałów do nauki angielskiego, warto sprawdzić i zastanowić się, ile czasu możesz przeznaczyć na uczenie się języka. Tyczy się to osób, które są zabiegane i mają mało czasu wolnego. Przede wszystkim w nauce angielskiego liczy się systematyczność, a więc należy codziennie poświęcić kilka chwil na zdobywanie nowej wiedzy. Powinniśmy również podczas nauki powtarzać materiał z poprzednich dni, aby został on odpowiednio utrwalony i zapamiętany. Ile potrzeba zatem czasu? Niekiedy wiele osób decyduje się, aby poświęcić godzinę dziennie. Jednak niekiedy ciężko jest to zrobić z racji napiętego grafiku, czy wielu innych zadań. Wystarczy 15-30 minut w ciągu dnia, aby móc nauczyć się dosyć sporej partii materiału. Warto czasem przedłużać nieco ten czas i zdecydować się na wysłuchanie podcastu, przeczytaniu dłuższego artykułu, czy zrobieniu kilkunastu praktycznych ćwiczeń. Możemy również zaplanować naukę na konkretne dni w tygodniu. Zdecydowanie lepiej będziemy trzymać się określonego planu.

Materiały do nauki

Gdy rozpoczynamy naukę w domu, przydatne okazać się mogą materiały, z których będziemy korzystać. Dlatego warto zaopatrzyć się w dobre książki, jak i ćwiczenia. Powinny one szczegółowo oraz przystępnie przedstawić słownictwo, czy gramatykę. Wiele podręczników posiada wraz z teoretyczną częścią wiele zadań i ćwiczeń, dzięki temu nie musimy szukać osobnych książek. Do nauki przydadzą się także cienkopisy, kartki przylepne, czy kolorowe markery. Można nimi zaznaczać lub wypisywać najważniejsze informacje, co nieco uatrakcyjni notatki.

Skorzystaj z kursu angielskiego

Wiele osób, które chcą nauczyć się angielskiego, korzysta z kursów w szkołach językowych. Z pewnością uczęszczanie na zajęcia zmotywuje Cię do nauki, a w dodatku zintegrujesz się z innymi, jeśli wybierzesz lekcje w grupie. Lektor tłumaczy wszelkie słownictwo, gramatykę, czy pomaga rozwiązywać ćwiczenia. Szkoły językowe w swojej ofercie posiadają kursy dla początkujących, czy dla bardziej zaawansowanych osób. W dodatku możesz znaleźć specjalistyczne zajęcia, np. z zakresu Business English, konwersacyjne, czy online. Jednak, gdy Twoja przygoda z językiem dopiero się zaczyna, proponujemy kursy angielskiego angielski dla początkujących w Speak Up. To propozycja dla osób, które chcą od podstaw poznać język i uczyć się go w miłej atmosferze.

źródło zdjęcia: freepik.com