Kartoniarki ciągłe

Dzięki wykorzystaniu rozbudowanych systemów pakowania, realizacja wielu działań w halach produkcyjnych staje się znacznie szybsza i sprawniejsza. Pracownicy są w stanie dotrzymać terminów, zwłaszcza gdy opracowane zostaną specjalne procedury realizacji poszczególnych procesów. Pomocna w tym okaże się kartoniarka automatyczna, pracująca w trybie ciągłym.

Okaże się ona doskonałym wyborem wszędzie tam, gdzie dochodzi do pracy seryjnej. Dzięki swoim parametrom technicznym, zapewnia szybkość i niezawodność, niezależnie od wielkości zamówień, z którymi musi zmagać się firma. Oczywiście wszystko to stanie się możliwe dopiero wówczas, gdy firma dobierze odpowiedni model urządzenia, dopasowany do specyfiki i potrzeb zakładu. Pod uwagę należy wziąć wiele istotnych kwestii, dzięki którym ostateczny wybór okaże się tym prawidłowym.

Jak wybrać kartoniarkę automatyczną ciągłą?

Jak można się domyślić, zdecydowanie najważniejszym parametrem w przypadku tego typu sprzętów będzie wydajność, która wskaże nam, ile dokładnie kartonów jest w stanie wykonać urządzenie. W zakładach produkcyjnych zdecydowanie najlepiej sprawdzają się sprzęty całkowicie zautomatyzowane, wyposażone w nowoczesne silniki i łańcuch napędowy.

Udział człowiek w ramach takiego systemu ogranicza się do zaprogramowania maszyny, w czym z kolei pomaga specjalny ekran z interfejsem graficznym. Dzięki niemu, operator ma stałą kontrolę nad pracą kartoniarki. Jest w stanie dostosować jej pracę do potrzeb zakładu, jak również specyfiki zamówienia.

To jednak nie wszystko. Nowoczesna zaklejarka kartonów powinna dysponować również funkcjami dodatkowymi, które rozszerzają jej możliwości lub ułatwiają obsługę. Wśród funkcji szczególnie przydatnych przeważnie znajduje się system podawczy, który jest projektowany indywidualnie, w zależności od specyfiki pakowanego produktu, a także urządzenie etykietujące. Do tego dodać można jednostki wprowadzające broszury i książeczki, systemy drukujące, jak również klejące na gorąco.

Jak widać, kartoniarki ciągłe potrafią być bardzo rozbudowane, dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup sprzętów od sprawdzonych, cenionych producentów, którzy cieszą się dobrymi opiniami wśród swoich klientów. Zyskujemy wtedy pewność, że dostarczone rozwiązania rzeczywiście spełnią nasze potrzeby i wymagania. Liczyć możemy przy tym na fachową obsługę i pomoc w doborze poszczególnych rozwiązań. Dzięki temu nasz zakład może jeszcze więcej.