Ile kosztuje życie studenta we Wrocławiu

0

Czas studiów to okres kojarzący się nam przede wszystkim z dobrą zabawą, nie możemy jednak zapominać i o tym, że studia, choć teoretycznie bezpłatne, wiążą się z pewnymi wydatkami. O jakich kosztach mowa? We Wrocławiu mogą się one różnić nie tylko ze względu na to, na jakiej uczelni studiujemy.

Kiedy na emeryturę?

0

Emerytury po nowemu, czyli wszystkie zmiany, dotyczące obniżenia wieku emerytalnego, to temat, który wprowadził lekkie zamieszanie wśród osób, które skończyły 60. rok życia. Uprawnienia do świadczeń emerytalnych posiadają osoby, które osiągnęły określony w ustawie wiek emerytalny: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Czym są pojemniki euro i dlaczego warto je mieć?

0

Bardzo często zdarza się, że w firmie występuje problem z przechowywaniem lub transportem różnych przedmiotów czy towarów. Często próbuje się ogarnąć taki chaos, wykorzystując kartonowe pudła. Niestety, mają one podstawową wadę – szybko ulegają uszkodzeniu i zwykle nadają się tylko do jednokrotnego wykorzystania. Szczególnie jest to istotne w przypadku cięższych narzędzi czy towarów. Poza tym niektórych rzeczy nawet nie da się przewozić czy przechowywać w kartonie. Jest jednak bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej firmie. Są to plastikowe pojemniki.

Rozlicz się z księgowym

0

Prowadzona działalność gospodarcza zawsze generuje określone przychody i wydatki. Samodzielne obliczanie zaliczek na poczet podatku ani rozliczanie VAT nie jest możliwe, zwłaszcza jeśli nie masz odpowiedniego wykształcenia i nie do końca wiesz, o co chodzi.

O tym, dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach BHP

0

Na pytanie zawarte w tytule odpowiedź odpowiedz doskonale znają nader wszystko właściciele przedsiębiorstw. To właśnie oni są zobligowani do stworzenie idealnych warunków dla pracowników. Idealnych to znaczy – bezpiecznych. Z pomocą przychodzi im pakiet szkoleń, których celem jest wdrożenie zachowań na określonym stanowisku pracy. Jak wygląda takie szkolenie i dlaczego warto w nim uczestniczyć? Oto odpowiedź.

Czy PR to już marketing?

0

Public Relations jest nierozerwalnie związane z kształtowaniem wizerunku firmy. To dzięki niemu zyskuje „ludzką twarz”, pozwala na podejmowanie działalności będących zgodnymi z zasadą odpowiedzialności społecznej. Czy jednak warto postawić znak równości między PR a  marketingiem? Czy PR to już marketing? Można śmiało stwierdzić, iż te dwie dziedziny się przenikają – ale nie na tyle, by móc powiedzieć, iż są ze sobą tożsame.

Egzaminy językowe – jak się do nich dobrze przygotować?

0

Większość osób na jakimś etapie swojego życia musi podejść do egzaminu z języka obcego. Nie każdy jednak wie jak się do niego przygotowywać? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych wskazówek pomagających w nauce.

Co należy sprawdzić przy zakupie używanego wózka widłowego?

0

Zakup używanego wózka widłowego jest dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują środkami na zakup nowego sprzętu. W takiej sytuacji należy uprzednio sprawdzić stan techniczny widlaka i liczbę przepracowanych motogodzin. Warto również zweryfikować historię serwisowania oraz przejrzeć dokumentację sprzętu.

Defibrylator AED – urządzenie, które może uratować życie!

0

Powszechny dostęp do defibrylatorów AED jest już normą nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Polsce. Nie musisz być przeszkolonym ratownikiem medycznym, by ich używać. Wystarczy, że będziesz wiedział, czym są defibrylatory AED. Jeśli do tego dowiesz się, jak ich szybko używać, być może w przyszłości zdołasz uratować więcej niż jedno życie.

Defibrylatory AED – co musisz wiedzieć?

AED służą nie tylko do przeprowadzania defibrylacji. Gdy podłączymy urządzenie do osoby chorej, w pierwszej kolejności kontroluje ono rytm serca i sprawdza, czy defibrylacja będzie w ogóle potrzebna. Osoba nieprzeszkolona nie będzie w stanie sama stwierdzić, jak poważny jest stan poszkodowanego, ale nie musisz się martwić o ewentualne braki wiedzy. Defibrylatory AED są zaprojektowane w taki sposób, by ratownik bez wiedzy specjalistycznej był w stanie pomóc poszkodowanemu. Choć szkolenia z pierwszej pomocy towarzyszą nam na różnych etapach edukacji, to jednak pod wpływem stresu zapominamy o tym, jak wykonywać konkretne czynności. Nie musisz jednak obawiać się użycia defibrylatora, nawet jeśli nigdy tego nie robiłeś. Urządzenie samo decyduje, czy trzeba włączyć elektrowstrząsy, z pewnością więc nie zaszkodzisz poszkodowanemu.

Pierwsza pomoc, co robić?

Zanim jednak podejmiesz się współpracy z defibrylatorem AED, pierwszą pomoc powinieneś zacząć od standardowych zaleceń. Sprawdzanie przytomności i układanie poszkodowanego w odpowiedniej pozycji to ważne etapy, których nie można pominąć. Jeśli nie pamiętasz już, jak należy zajmować się nieprzytomnym, by mu pomóc, skorzystaj ze szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Reagowanie w sytuacjach kryzysowych może uratować komuś życie. Podstawowe czynności, takie jak chociażby resuscytacja krążeniowo-oddechowa mogą pomóc utrzymać czynności życiowe do czasu przybycia wykwalifikowanych służb ratunkowych. Szkolenia z pierwszej pomocy są powszechne nie tylko w szkołach, ale też w różnych firmach – takie informacje dostaliśmy od przedstawiciela firmy Team Prevent, zajmującego się m.in. organizacją tego typu szkoleń. To pokazuje, że wiedza specjalistyczna wciąż jest potrzebna nie tylko na pierwszych etapach naszego życia, ale również później.

Kursy pierwszej pomocy to jednak nie wszystko, trzeba też zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Trudno zauważyć, że ktoś zasłabł na przystanku autobusowym, gdy stoimy tyłem do ludzi. Pamiętaj, że być może kiedyś to Ty będziesz potrzebował pomocy, nie odwracaj się więc od osoby poszkodowanej.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Defibrylator AED – urządzenie, które może uratować życie!” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o. z Pszczyny

Pożyczka online, czyli jak otrzymać pieniądze bez wychodzenia z domu

0

O pożyczkę chwilówkę można wnioskować bez wychodzenia z domu. Platforma działa przez całą dobę, więc wnioski o dodatkowe pieniądze można składać niezależnie od miejsca, dnia i godziny. To jedyne takie rozwiązanie na rynku produktów finansowych. Pieniądze są dostępne niemal natychmiast.

ZOBACZ TEŻ