Marketing – prawa, które poprowadzą cię do sukcesu

0
własna działaność

Prawdą jest to, że bez dobrego marketingu nie osiągniemy sukcesu w biznesie. Nie ma znaczenia czy prowadzimy tradycyjny sklep spożywczy czy też sklep internetowy z ubraniami. Bardzo często to co jest oczywiste, zazwyczaj przemyka się przez ludzkie oko. Dlaczego tak ważny jest marketing? Aby dowiedzieć się odpowiedzi na to pytanie najlepiej jest wysłuchać tego, co mają do powiedzenia mistrzowie w tej dziedzinie. Bardzo trudno jest przecież dyskutować z rzeczywistością. Może okazać się że posiadasz najlepszy produkt, ale klienci pójdą do konkurencji, ponieważ ona lepiej radzi sobie z promocją oraz reklamą.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/marketing/

Kluczowe prawa marketingu

Prawdy te zostały zebrane przez Al Riesa i Jacka Trouta. Ries jest świetnym znawcą teorii oraz praktyki marketingowej, w 2016 roku trafił on do Marketing Hall of Fame. Trout natomiast doradzał największym światowym firmą, oraz pomagał również rządowi Stanów Zjednoczonych kropka obecni panowie wprowadzili do terminologii marketingowe i pojęcie takie jak „pozycjonowanie”.

10 wskazówek dotyczących dobrego marketingu 

Poniżej znajdują się prawa, które pokażą nam w jaki sposób podbić rynek oraz zdobyć potencjalnych klientów. Zaczynamy!

1. prawo pierwszeństwa 

2. prawo kategorii 

3. prawo pierwszeństwa myśli 

4. prawo percepcji 

5. prawo koncentracji 

6. prawo wyłączności 

7. prawo drabiny 

8. prawo dwóch 

9. prawo przeciwieństwa 

10. prawo podziału 

11. prawo perspektywy 

12. prawo rozszerzenia asortymentu 

13. prawo rezygnacji 

14. prawo własności 

15. prawo szczerości 

16. prawo jedynego rozwiązania 

17. prawo nieprzewidywalności 

18. prawo sukcesu 

19. prawo niepowodzenia 

20. prawo przesady 

21. prawo trendu 

22. prawo zasobów

Opis wszystkich tych praw znajdziemy w internecie, dzięki nim będziemy w stanie osiągnąć sukces stworzyć markę, która będzie w odpowiedni sposób prosperować.

Zobacz też: http://www.machinaedukacyjna.pl/steve-jobs-i-google/

Prawo pracy, co to takiego?

0
Prawo pracy

Aby odpowiednio zrozumieć, czym jest prawo pracy, należy najpierw wyjaśnić podstawowe pojęcie jakim jest „prawo”.

Dobra atmosfera w pracy – czy jest możliwa?

0
atmosfera w pracy - jaka powinna być?

Dobra atmosfera jest jednym z ważniejszych czynników każdej pracy. Wielu pracodawców, podczas poszukiwań nowych pracowników, bardzo często umieszcza w ogłoszeniu wzmiankę o dobrej atmosferze panującej w ich firmie oraz stosunkach partnerskich. W ten sposób chcą przekonać kandydatów do siebie. I słusznie! Oprócz wynagrodzenie, warunków pracy oraz możliwości rozwoju, atmosfera w pracy jest równie istotna.

Czy atmosfera w pracy jest ważna?

Dla wielu pracowników atmosfera w przedsiębiorstwie jest ważniejsza niż wynagrodzenie. Brak przyjaciół w pracy, rywalizacja oraz napięte relacje niszczą produktywność pracowników, a w konsekwencji dochodzi do obniżenia wyników biznesowych firmy. Dodatkowo zła atmosfera w pracy odbija się niekorzystnie na zdrowiu psychicznym pracowników.

Jak stworzyć miłą atmosferę w pracy

Coraz więcej pracodawców zaczyna sobie zdawać sprawę, z tego że dobra atmosfera w pracy jest kluczowa. Co zatem może się przyczynić do jej poprawy? Na co zwracają uwagę pracownicy? Do najczęściej wymienianych czynników, które mają pozytywy wpływ na atmosferę w pracy, są:

  • sprawiedliwe traktowanie,
  • jasny podział obowiązków;
  • sprawna komunikacja wewnętrzna, dostęp do informacji powinien mieć każdy pracownik,
  • dzięki temu wzrasta u niego poczucie jedności,
  • gotowość do pomocy współpracownikom,
  • wzajemny szacunek i zaufanie.

Przeczytaj też: http://www.machinaedukacyjna.pl/czym-zajmuje-sie-osteopata/

Tak na dobrą sprawę, w większości przypadków to pracownicy są odpowiedzialni za to, jaka atmosfera panuje w biurze. Wystarczy jeden toksyczny współpracownik, żeby zaburzyć pracę całego zespołu.

Jakie zalety ma dobra atmosfera w pracy?

Jeżeli atmosfera w pracy będzie przyjazna, istnieje możliwość stworzenia zgranego i współpracującego ze sobą zespołu. Jego praca będzie bardziej efektowna. A jest to bardzo ważne, ponieważ ma wpływ na przyszłość firmy. Należy również pamiętać, że może być to proces długotrwały i wymagający zaanagażowania zarówno ze strony pracowników, jak i pracodawcy. Bez dobrych chęci się tutaj nie obejdzie.

Źródło: https://oneofgroup.pl/

Asekuracja na wysokościach – konieczność czy wybór?

0
Asekuracja na wysokościach - konieczność czy wybór

Asekuracja na dachu jest nie tylko konieczna, ale wymagana również przepisami prawa. Przepisy te muszą być respektowane nie tylko przez przedsiębiorca prowadzące praca na wysokościach, ale także osoby prywatne, które są zobowiązane do tego, aby ochrona przed upadkiem była standardowym elementem wszelkich prac na wysokościach.

Stawki VAT w 2020

0
Stawki VAT w 2020

W roku 2020 w życie wchodzą nowe stawki VAT na poszczególne towary. Oznacza to więc zmiany w ich cenach. Zauważalne zmiany będą miały miejsce od 1 kwietnia 2020 roku. Już teraz w Internecie znaleźć można wykaz towarów, które będą opodatkowane inaczej niż do tej pory.

Zabawki do piasku – jakie warto kupić?

0
jaką zabawkę do piaskownicy wybrać dla dziecka?

Pierwszy podmuch ciepłego powietrza i promienie słoneczne sprawiają, że dzieci chcą spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu. Place zabaw się wypełniają, a piaskownica jest najbardziej obleganym miejscem. Budowanie z piasku jest niesamowicie popularne wśród dzieci. Jest to jedna z ulubionych czynności. Jakie zabawki do piaskownicy wybrać?

Jakie zabawki do piasku warto wybrać dla dziecka?

Zabawki do piasku cieszą się wielką popularnością od wielu lat. Dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i wielkościach. Najbardziej popularnym, znanym każdemu zestawem do zabawy w piaskownicy jest zestaw składający się z wiaderka, łopatki, sitka, grabek i foremek. Takie zabawki można również kupić samodzielnie, znajdziemy je w każdym sklepie dla dzieci.

Wybór zabawek do piasku jest duży, dzięki temu każdy maluch jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Zabawa z wykorzystaniem zabawek do piasku jest tak fascynująca dla małego dziecka, że może się tak bawić przez wiele godzin. Jest to świetna forma zabawy, jeżeli wybieramy się na plac zabaw wyłącznie z dzieckiem, jak i gdy dziecko chce się bawić z rówieśnikami.

Zabawki do piasku dla dzieci

Gdy podstawowy zestaw znudzi się naszemu dziecku, można zainwestować w bardziej zaawansowane zabawki dla dzieci. Mowa tutaj o wywrotkach, które świetnie sprawdzają się podczas przewożenia piasku. Popularna jest również koparka, za pomocą której maluch może stworzyć prawdziwy plac budowy.

Co dają zabawki do piasku?

Zabawa w piasku wpływa pozytywnie na ogólny rozwój dziecka. Piaskownica to doskonałe miejsce do kreatywnej zabawy, która rozwija wyobraźnie maluchów. Piasek sam w sobie jest świetną zabawką, za pomocą której można budować przeróżne konstrukcję. Zabawy piaskiem rozwijają kreatywność, jak i sprawność manualną. Dodatkowo ćwiczą motorykę ciała malucha.

Kolejną zaletą jest poznawanie obcych faktur, nie tylko za pomocą rączek, ale i stópek. Dziecko chodząc po piasku na bosaka pobudza receptory do pracy i kształtuje zmysł dotyku. Piasek daje nieograniczone możliwości zabaw, które rozwijają sprawność manualną dziecka oraz poprawiają zręczność i precyzje.

Przeczytaj też: http://www.machinaedukacyjna.pl/trampoliny-ogrodowe-dla-dzieci-na-co-zwrocic-uwage-podczas-zakupu/

Jak przyciągnąć gości do swojego stoiska targowego?

0
Jak przyciągnąć gości do swojego stoiska targowego

Samo stoisko na targach to zdecydowanie za mało. Aby promocja odniosła sukces należy przyciągną uwagę gości obecnych na targach. W związku z tym zadbać należy o to, aby stoisko było ciekawe, oryginalne i przyciągało uwagę gości. Oto kilka skutecznych sposobów.

Reklama na biletach

Bardzo dużo targów jest biletowanych. Nie oznacza to, że wejście na targi jest płatne. Po prostu, często przy wejściu na halę targową goście otrzymują bilety. Na nich często istnieje możliwość zamieszczenia swojej reklamy. To bardzo dobry pomysł. W ten sposób już na wejściu można poinformować wszystkich gości o swojej obecności na targach. Ważne jest, aby znaczyć gdzie dokładnie znajduje się stoisko targowe. Dzięki temu goście nie będą mieli problemu, na trafić na miejsce.

Radiowęzeł

Na halach targowych podczas wystaw bardzo często działa także radiowęzeł. Spiker informuje gdzie znajdują się stoiska wystawiennicze. To kolejna dobra okazja to tego, aby zareklamować swoje stoisko gościom. Spiker poprzez radiowęzeł będzie co jakiś czas informował o naszym stoisku, w którym miejscu się znajduje oraz z jaką ofertę prezentuje. Często bywa tak, że goście szukają stoiska konkretnej firmy. Jednak jeśli targi są bardzo duże to jego odnalezienie może stanowić problem. Taka informacja poprzez radiowęzeł będzie skutecznym rozwiązaniem.

Gadżety reklamowe

Wszystkie stoiska na targi wyposażone powinny być w gadżety reklamowe. Ich brak to duży błąd. Każdy gość odwiedzający nasze stoisko targowe powinien otrzymać choćby drobny gadżet. Jest tak z dwóch powodów. Po pierwsze, gadżety reklamowe zawsze przyciągają gości do stoiska. Po drugie, jeśli gość wyjdzie z targów z gadżetem to dłużej będzie pamiętał o firmie i prezentowanej ofercie. Dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli gadżet będzie praktyczny.

Jak zatem widać istnieje sporo sposobów na to, aby przyciągnąć gości do swojego stoiska targowego. Nie można jednak zapomnieć, że samo stoisko musi być przygotowane w sposób profesjonalny. Dlatego stoiska targowe od expotextil.pl będą dobrym rozwiązaniem.

Praktyczne informacje, jak zostać policjantem!

0
Praktyczne informacje, jak zostać policjantem

Każdy z nas jako dziecko rozmyśla o swojej wymarzonej pracy. Wielu młodych ludzi marzy o pracy w służbach mundurowych. Część osób realizuje swoje dziecięce marzenia i postanawia w dorosłym życiu zostać żołnierzem albo policjantem.

Praca w policji, to bardzo ciekawa i kusząca propozycja. Będąc policjantem możesz liczyć na pewne zatrudnienie, terminową wypłatę oraz możliwość awansu. Zatrudniając się jako mundurowy możesz liczyć także na specjalne przywileje. Policjant, to stróż prawa, dlatego Państwu zależy na tym, aby taka osoba była odpowiedzialna i odpowiednio wyszkolona. Jeżeli chcesz szybko awansować w strukturach policji, to powinieneś pomyśleć o studiach, które mogą Ci w tym pomóc. Praca w policji jest idealna dla szerokiej maści specjalistów. Policjantem może zostać informatyk, osoba, która ukończyła prawo, a także osoba bez studiów. Pamiętaj jednak, że licząc na awans, powinieneś być dobrze wykształcony. Warto także kończyć przeróżne szkolenia i kursy.

Zapewne zastanawiasz się czego jeszcze wymaga od Ciebie praca w policji. Oczywiście będą policjantem musisz być sprawny fizycznie. Poza obowiązkowymi testami sprawnościowymi, Twoja kondycja fizyczna zostanie sprawdzona w praktyce, czyli w trakcie łapania przestępców. Powinieneś regularnie trenować na siłowni. Zwiększając tam swoją siłę, kondycję oraz sylwetkę. Policjant powinien wyglądać dobrze. Poza siłownią warto także regularnie biegać, pływać oraz jeździć na rowerze. Oczywiście każda osoba, która chce pracować w służbach mundurowych powinna potrafić, chociaż w stopniu podstawowym, walczyć wręcz. Z tego względu warto trenować jakieś sporty walki. W dzisiejszych czasach w każdym, nawet małym mieście istnieje jakiś klub sportów walki albo przynajmniej są prowadzone takie zajęcia.

Jeżeli interesuje Ciebie praca w policji, to oczywiście musisz spełniać pewne wymagania. Jedną z kluczowych rzeczy jest zaświadczenie o niekaralności. Jako przyszły policjant nie możesz popadać w konflikty z prawem. Musisz być wzorem i przykładem do naśladowania. Z tego względu musisz mieć nieposzlakowaną opinię wśród mieszkańców Twojego miejsca zamieszkania. Oczywiście jako przyszły pracownik służb mundurowych musisz być poczytalny. Musisz przejść testy psychologiczne. Poza tym, tak jak już wyżej wspominałem, musisz być sprawny fizycznie. Musisz posiadać co najmniej średnie wykształcenie, a także mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Jeżeli zastanawiasz się czy praca w policji jest właśnie dla Ciebie, to pamiętaj, że taką decyzję powinieneś dokładnie przemyśleć i przeanalizować. Porozmawiać z bliskimi i zapytać ich o radę. Warto także porozmawiać z jakimś policjantem, aby powiedział Ci jak wygląda taka praca w praktyce. Informacji na temat zatrudnienia w policji możesz szukać w internecie. Oczywiście na stronach państwowych i przeróżnych forach.

Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w policji i dokładnie, to przemyślałeś i przeanalizowałeś, to pora aplikować do takiej pracy. Oczywiście warto także pomyśleć o szkole policyjnej.

Alternatywa dla lokat bankowych

0
Alternatywa dla lokat bankowych

Nie jest żadną tajemnicą, że lokaty bankowe w obecnych realiach przynoszą znikome zyski albo wręcz nie przynoszą ich w ogóle. Jest to kwestia wspólnego występowania dwóch czynników: rosnącej inflacji z jednej strony oraz stóp procentowych NBP ze strony drugiej. W rezultacie otrzymujemy sytuację, w której spora część spośród dostępnych na rynku lokat z ledwością równoważy inflację. A przecież trzeba pamiętać, że oficjalny zysk z każdego instrumentu inwestycyjnego będzie jeszcze dodatkowy pomniejszony o tzw. podatek Belki. Nic więc dziwnego, że klienci coraz częściej pytają, czy istnieje jakaś warta polecenia alternatywa dla lokat oferowanych przez banki? Rozwiązań jest kilka, przy czym dość znacząco różnią się one pomiędzy sobą zarówno jeżeli chodzi o mechanizm swojego działania, jak też na przykład ryzyko ponoszone przez inwestora. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej

Czy warto montować okno w łazience?

0
Łazienka z oknem, tak czy nie?

Coraz większą popularnością cieszą się łazienki, w których znajdują się okna. W nowoczesnych domach jednorodzinnych i wielorodzinnych okno w łazience jest wręcz koniecznością. Jakie okno w takim pomieszczeniu najlepiej się sprawdzi, uwzględniając wymagania przepisów i własne wymagania związane z funkcjonalnością i wygodą użytkowania?

Okno w łazience – jaka powierzchnia i jakie wymiary?

Łazienka, która jest odseparowana od toalety, powinna mieć metraż w granicach od 5 do 7 metrów kwadratowych. Jednak nawet już na 4 metrach kwadratowych można z powodzeniem zamontować okna łazienkowe. Biorąc pod uwagę minimalny metraż łazienki, trzeba zwrócić uwagę na przepisy techniczno-budowlane, które informują o tym, że okno w łazience nie powinno być mniejsze niż 0,34 metra kwadratowego. W praktyce oznacza to, że takie okno musi mieć co najmniej wymiary 60 na 60 [cm].

Jednak jest to minimalny wymiar i w codziennym użytkowaniu z takiego okna nie będzie większego pożytku. Wpadać będzie przez nie niewiele dziennego światła, a zamontowane ościeża trudno będzie użytkować i utrzymać je w czystości. Zatem warto zdecydować się na większe wymiary okna. Standardem są okna o wymiarach 86,5 na 83,5 [cm].

Zatem jeśli już zdecydowaliśmy się na okno o takich wymiarach, musimy mieć świadomość, że jeśli zamontujemy je pod nadprożem, to klamka, którą będziemy otwierać i zamykać stolarkę okienną, będzie na wysokości od 180 do 182 centymetrów nad posadzką. Może być to sporą niedogodnością, zwłaszcza, jeśli w domu mieszkają osoby znacznie niższego wzrostu. Najlepiej więc wziąć pod uwagę okna łazienkowe, które mają powierzchnię całkowitą w granicach do półtora metra kwadratowego. Natomiast jeśli chodzi o wymiary, to okna te powinny być szerokie na metr i wysokie na półtora.

Okno łazienkowe – funkcjonalność

Okno w łazience nie tylko dostarcza dzienne światło, ale też pozwala kontrolować wentylowanie przestrzeni. Powinna także zapewniać poczucie prywatności, chroniąc przed wścibskimi spojrzeniami. Poza tym dobre okno w znacznym stopniu ograniczy niekorzystne skutki wynikające z podwyższonej wilgotności, jaka zwykle panuje w łazience.

Uwzględniając wszystkie te wymogi, jak i wcześniejsze wymiary, można dojść do wniosku, że okno o wymiarach metr na półtora nie dostarczy zbyt wiele dziennego światła. Można się o tym przekonać szczególnie jesienią i zimą. Warto pamiętać o tym, że im więcej wpada światła do łazienki, tym łatwiej utrzymać w niej dogodną temperaturę, bez konieczności ogrzewania. Jeśli natomiast zależy nam na dobrej wentylacji, najlepiej zdecydować się na okna, w których nie będzie nawiewników zewnętrznego powietrza.

Lepszym wariantem mogą być w takim przypadku okucia obwiedniowe rozwierano-uchylne, które są wyposażone w funkcję pełnego otwierania okna, bądź też umożliwiającą stopniowe uchylanie. Wybierając okno z okuciami, można pozbyć się wilgoci wtedy, gdy się ona pojawia. Natomiast wtedy, gdy łazienka nie jest nadmiernie zaparowana, można zamknąć okno i cieszyć się z faktu, że w tej przestrzeni jest ciepło i komfortowo.

Chcąc pozbyć się natomiast wścibskich spojrzeń, można zdecydować się na szybę zespoloną jednej tafli nieprzeziernego szkła, chociażby ornamentowego. Jednak zanim zdecydujemy się na taki wybór, musimy wiedzieć, że takie okno będzie się cechować gorszymi parametrami, jeśli chodzi o przenikalność cieplną. Wynika to z tego, jak rozmieszczone są powłoki termoizolacyjne.

By maksymalnie zadbać o swoje poczucie prywatności, można także zainwestować w rolety, bądź w żaluzje wewnętrzne. Jeśli taki wybór przypadnie nam do gustu, musimy pamiętać o tym, by wybierać wyłącznie te, które nie są podatne na wilgoć. Przydatna może być też tak zwana „ciepła ramka”. Dzięki niej w chłodniejsze dni na krawędziach szyby nie będzie pojawiać się tak dużo skroplin, które powstają z wilgoci znajdującej się w powietrzu.

Jeśli wybierzemy okno wysokie na półtora metra, będziemy mogli skorzystać z dodatkowej funkcjonalności w postaci półeczki. Będzie w sam raz na różne kosmetyki i akcesoria. Na taką półkę można położyć również podręczne przedmioty, w tym chociażby telefon.

ZOBACZ TEŻ