Czy warto wypożyczać laptopy dla firmy?

0
wypożyczanie laptopów Warszawa

Inwestycja w sprzęt dla wielu firm jest wręcz niezbędna. Zwłaszcza dla tych, które funkcjonują głównie w internecie. Przydatne okażą się szybkie, nowoczesne komputery, pozwalające pracownikom realizować wszystkie niezbędne zadania.

Niestety, ich zakup często wiąże się ze sporym wydatkiem. Szczególnie wówczas, gdy stanowisk jest więcej niż kilka. Nie pomagają wcale niedobory części, które sprawiają, że ceny zamiast spadać, często rosną. Z tego powodu warto zainteresować się rozwiązaniami alternatywnymi. Jednym z nich będzie wypożyczanie laptopów. Warszawa to świetny przykład miasta, w którym dostęp do takich właśnie usług jest bardzo swobodny. Dzięki temu firmy mogą liczyć na większe możliwości kompletowania sprzętów.

I to bez konieczności poświęcania na ten cel sporych środków, które stanowią poważne obciążenie budżetu. Wynajem związany jest bowiem z opłacaniem miesięcznej raty, która stanowi jedynie ułamek wartości sprzętu.

Największe korzyści wynajmu laptopów

Możliwość ograniczenia wydatków to zdecydowanie największa zaleta tego przedsięwzięcia. Ale na pewno niejedyna. Warto bowiem wziąć pod uwagę fakt, iż umowa obejmuje również usługi dodatkowe. Związane na przykład z opcją zgłoszenia awarii wypożyczonego sprzętu. Przekłada się to na spore bezpieczeństwo oraz pewność, że firma nie będzie musiała zmagać się z poważnymi przestojami, które doprowadzą do poważnych strat finansowych.

Co równie istotne, wynajem zapewnia dostęp do sprzętów premium. Na przykład takich jak ultrabooki Apple. Warszawa pozwala więc na łatwe zdobycie maszyn, które w znaczący sposób rozszerzą możliwości firmy. Bez względu na to, w jakiej dokładnie branży funkcjonuje.

Należy w tym miejscu podkreślić ponadto fakt, iż umowa jest podpisywana na bardzo krótki okres. Przeważnie 12 miesięcy. Z jednej strony wpływa to na bezpieczeństwo i stabilność finansową firmy, ponieważ nie jest ona ograniczana długimi zobowiązaniami. Z drugiej strony natomiast takie rozwiązania sprawia, że po roku laptop można wymienić na nowy. Nowszy i jeszcze lepszy.

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, śmiało trzeba podkreślić, że wynajem komputerów to dla wielu firm świetne rozwiązania. Pozwala znacząco ograniczyć wydatki, ułatwia również planowanie kolejnych projektów oraz inwestycji. Do tego dochodzi dostęp do urządzeń z wysokiej półki, a także fachowego doradztwa. Nic więc dziwnego w tym, że tak wiele podmiotów decyduje się na podpisanie takich właśnie umów. Tym bardziej że mogą dotyczyć one nie tylko laptopów, ale też urządzeń mobilnych oraz rozmaitych akcesoriów.

Gospodarka cyrkulalna a wynajem długoterminowy

0
ekonomia cyrkulalna

Gospodarka o obiegu zamkniętym to model produkcji i konsumpcji, w którym maksymalnie wykorzystuje się posiadane zasoby. Istotnym jej elementem jest korzystanie z rzeczy, a nie jej kupowanie na własności. Dlatego na znaczeniu zyskuje zarówno wynajem długoterminowy, jak i użyczanie przedmiotów na bardzo krótki czas. Ekonomia cyrkulalna to również korzyści dla środowiska, ponieważ mniej odpadów trafia na wysypiska i ograniczone zostaje zużycie surowców naturalnych.

Ekonomia cyrkulalna to nie chwilowa moda

Coraz więcej firm, a także konsumentów dostrzega korzyści, jakie daje wynajem, który często jest bardziej opłacalny niż kupowanie rzeczy na własność. Dotyczy to w szczególności drogich przedmiotów, jak samochody, sprzęt IT czy RTV, ale nie tylko. Duże znaczenie ma również wygoda, dlatego w ostatnich latach popularne stało się wypożyczanie hulajnóg elektrycznych czy rowerów miejskich, które można zostawić niemal w każdym miejscu. Co więcej ekonomia cyrkulalna wpływa korzystnie na środowisko, ponieważ produkty są wyłączane z obiegu gospodarczego w momencie, gdy się już zużyją, a nie wtedy, gdy nie są już komuś potrzebne. Przekłada się to na mniejsze zużycie energii, wody oraz innych zasobów naturalnych.

Wynajem długoterminowy w formie subskrypcji

Wraz ze zmianami na rynku i coraz większą popularnością gospodarki o obiegu zamkniętym rozwijał się biznes subskrypcyjny. Jego prekursorem w Polsce jest firma WeSub, która tworzy innowacyjne narzędzia ułatwiające przedsiębiorstwom prowadzenie działalności w oparciu o subskrypcję. Dzięki niej firmy mogą rozwijać tradycyjny wynajem długoterminowy, dzierżawę lub inną formę sprzedaży, gdzie nie dochodzi do przeniesienia prawa własności. Podstawową zasadą filozofii pay per use jest bowiem płacenie za korzystanie z produktów lub usług a nie ich nabywanie. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno dla producentów lub dostawców, jak i klientów. Dzięki subskrypcji sprzedawcy mogą w długim okresie zwiększyć swoje obroty handlowe. Umożliwia ona również dotarcie z ofertą do zupełnie nowych nabywców, których stać jest na korzystanie z rzeczy wyłącznie w systemie abonenckim. Przedsiębiorstwo buduje również trwałe relacje z klientami, którzy po pewnym czasie wracają do niego.

Firma WeSub oferuje gotowe modele subskrypcyjne lub spersonalizowane narzędzia sprzedażowe. Proponowaną technologię można łatwo połączyć z już istniejącym sklepem internetowym lub stacjonarnym. Subskrypcja daje więcej możliwości niż zwykły wynajem, pozwala na optymalne korzystanie z przedmiotów.

Dbaj o swoje samopoczucie, gdy jesteś w długach

0
Dbaj o swoje samopoczucie, gdy jesteś w długach

Choć może nie jest to wskazówka, jak wyjść z długów, to w przypadku problemów finansowych niezwykle ważne jest, by pamiętać o dbaniu o swoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie emocjonalne. Często zdarza się, że ludzie odczuwają znaczny wstyd i izolują się z powodu stresu związanego z zadłużeniem. Zadłużenie nie jest jednak czymś, czego należy się wstydzić. Jeśli sytuacja finansowa jest dla Ciebie zbyt trudna, skorzystaj z profesjonalnej pomocy lekarskiej i nadal dokonuj zdrowych wyborów, takich jak spotkania z przyjaciółmi i rodziną oraz regularne ćwiczenia fizyczne. Jeśli jesteś w dobrej kondycji psychicznej, zwykle łatwiej jest ci wyjść z długów.

Skorzystaj z profesjonalnej pomocy

Zawsze dobrze jest poprosić o pomoc. Jednak wychodzenie z długów może być skomplikowane i czasami potrzebne jest doświadczenie zawodowe. Doradca może zaoferować wiedzę, wskazówki dotyczące zadłużenia i rozwiązania, które pomogą Ci odzyskać kontrolę nad Twoją finansową przyszłością.

Rozważ rozwiązania dla zadłużonych

Chociaż terminy takie jak indywidualne dobrowolne porozumienia, bankructwo i konsolidacja długów mogą wydawać się mylące lub wręcz zniechęcające, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Może się okazać, że potrzebujesz czegoś bardziej zorganizowanego, aby poradzić sobie ze swoimi długami, dlatego ważne jest, abyś rozważył dostępne rozwiązania dla zadłużonych, podaje https://pozyczkolog.pl/.

Możemy omówić wszystkie opcje, które będą dostosowane do Twojej sytuacji i będą obejmować

Dobrowolne porozumienie indywidualne

Jest to prawnie wiążąca umowa z wierzycielami dotycząca spłaty uzgodnionej sumy pieniędzy przez określony czas lub w formie kwoty ryczałtowej. Po zakończeniu okresu spłaty pozostały dług zostanie umorzony.

Bankructwo

Prawnie wiążąca umowa, która umożliwia rozwiązanie problemu zadłużenia. Bankructwo pociąga za sobą szereg konsekwencji, do których może należeć m.in. sprzedaż majątku, więc z tego powodu jest ono zazwyczaj traktowane jako ostateczność.

Konsolidacja zadłużenia

Mając do czynienia z wieloma długami, można je połączyć i zaciągnąć większą pożyczkę o niższym oprocentowaniu, którą można wykorzystać na spłatę innych kredytów. Oznacza to, że co miesiąc masz do spłacenia jednego wierzyciela, a nie kilku.

Plan zarządzania zadłużeniem

Jak możemy przeczytać na https://pozyczkolog.pl/, jest to nieformalne porozumienie z wierzycielami, które umożliwia płacenie mniejszych kwot przez dłuższy okres czasu. Nie ma możliwości umorzenia długu, więc będziesz płacić aż do momentu, gdy wszystkie Twoje długi zostaną w pełni spłacone.

Nakaz redukcji zadłużenia

Alternatywa dla bankructwa dla osób, które mają minimalny dochód do dyspozycji i niewielki lub żaden majątek.

Czy istnieją rozwiązania dotyczące zadłużenia dla właścicieli domów?

Tak, istnieje szereg rozwiązań dla właścicieli domów, jednak to, które z nich będzie odpowiednie dla Ciebie, zależy od Twojej sytuacji.

Upadłość

Upadłość jest rozwiązaniem w przypadku niewypłacalności, które zazwyczaj traktowane jest jako ostateczność dla osób, które nie są w stanie spłacić swoich długów wobec wierzycieli. Jeśli jesteś właścicielem domu z kapitałem własnym, możesz zostać zmuszony do sprzedaży domu, a uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na spłatę długów. Tak więc, jeśli posiadasz kapitał własny w domu, zazwyczaj zaleca się unikanie bankructwa.

Plan zarządzania długiem (DMP)

Plan zarządzania długiem (DMP) to nieformalna umowa pomiędzy tobą a twoimi wierzycielami, która została wynegocjowana, zazwyczaj przez stronę trzecią, w celu obniżenia miesięcznych płatności na rzecz wierzycieli. Plan zarządzania długiem nie jest prawnie wiążący, więc wierzyciele mogą nadal naliczać odsetki i podejmować działania prawne przeciwko Tobie. W ramach programu DMP wierzyciele oceniają twoją sytuację finansową i ustalają wysokość nowych płatności na podstawie tego, na co cię stać. Oblicza się to, biorąc pod uwagę twój miesięczny budżet, a następnie, zazwyczaj, wydłużając okres spłaty.

Jak znaleźć dobrą pracę w Gdyni?

0
praca

Pozytywne dane przedstawiające rynek pracy w Gdańsku mogą zagwarantować szybkie i pomyślne efekty dla osoby poszukującej nowego miejsca zatrudnienia.

Sposoby na wykorzystanie Facebooka do promocji firmy za darmo

0
Sposoby na wykorzystanie Facebooka do promocji firmy za darmo

To jest po prostu prosty fakt: Facebook jest pay-to-play platforma marketingowa dzisiaj. Ale mimo wszystko można było usłyszeć jęki marketerów, gdy po raz pierwszy stało się jasne, że wolny marketing Facebook był rzeczą z przeszłości, są one wszystkie nadal przy użyciu Facebook do obrotu. Dlaczego tak jest? Bo nawet jako płatna platforma, Facebook produkuje bardzo wysoki marketing ROI. Innymi słowy – to jest całkowicie tego warte.

Stwórz osobistą obecność biznesową za pomocą fan page

Jedną z głównych zalet marketingu w mediach społecznościowych jest jego zdolność do tworzenia relacji między firmami i ich publicznością. Interakcja międzyludzka, która może mieć miejsce w mediach społecznościowych sprawia, że konsumenci czują, że spotkali się z marką w znaczący sposób i że mają teraz specjalne połączenie z tą firmą. Wyobraź sobie więc, jak bardzo to uczucie jest wzmocnione, gdy konsument wchodzi w interakcję nie tylko z „marką”, ale z osobą stojącą za tą marką!

W zależności od Twoich osobistych nawyków w mediach społecznościowych, możesz mieć lub nie mieć już osobistego konta na Facebooku. Jeśli tak, i wolisz zachować swój osobisty profil prywatny, Facebook pozwoli Ci stworzyć stronę dla publicznej, profesjonalnej persony, jak również. W przeciwnym razie, można użyć osobistego profilu do interakcji z konsumentami. Zdobądź następujące poprzez angażowanie się z ludźmi, którzy odwiedzają stronę swojej marki.

Utrzymuj silną obecność marki

Choć prawdą jest, że posty Twojej firmy na Facebooku najprawdopodobniej nie pojawią się w kanałach informacyjnych odbiorców bez płacenia za ich promowanie, nie oznacza to, że powinieneś przestać je publikować na stronie Twojej marki. Ludzie dzisiaj często używają Facebooka jako wyszukiwarki, aby dowiedzieć się więcej o firmie, czy to oznacza podstawowe informacje, takie jak dane kontaktowe i godziny pracy, lub co klienci mają do powiedzenia o nich. Solidna, aktywna strona, pełna regularnych postów i dużego zaangażowania odbiorców to świetny sposób na pokazanie, że Twoi klienci są nie tylko zadowoleni – oni są zachwyceni! https://techpolska.pl/jak-sprawdzic-ilosc-wiadomosci-na-messengerze/ – koniec ze skasowanymi i utraconymi wiadomościami na fb.

Dołącz do grup na Facebooku

Podczas gdy większość ludzi myśli o LinkedIn, grupy na Facebooku oferują podobne możliwości dla profesjonalistów. Istnieje wiele grup na Facebooku poświęconych różnym branżom, zawodom i zainteresowaniom. Możesz użyć swojego osobistego konta, aby dołączyć do grup kolegów, jak również grup, gdzie Twoja grupa docelowa może być znaleziona.

Im więcej wniesiesz do rozmów toczących się w tych grupach, tym bardziej Twoje nazwisko stanie się rozpoznawalne – i stanie się synonimem przywództwa w branży i doświadczenia. Jedyną rzeczą, na którą należy uważać, jest to, aby nigdy nie natknąć się na sprzedaż w swoich dyskusjach – najszybszym sposobem na wyłączenie tego potencjalnego strumienia leadów i połączeń jest rozpoczęcie promowania swojej firmy zamiast oferowania prawdziwych porad i przemyśleń.

Zakres kredytów gotówkowych

0
Zakres kredytów gotówkowych

Banki i różne instytucje bankowe udzielają rok do roku coraz większej ilości kredytów, na coraz wyższe kwoty. O ile wysokość kwot można tłumaczyć rosnącą inflacją, o tyle powiększone zainteresowanie kredytami (nawet o 70% w 2021 w porównaniu do 2020 roku) już niekoniecznie.

Czy wiesz, że jako klient indywidualny również możesz skorzystać z opcji zakupu na raty lub leasingu konsumenckiego?

0
Auto na raty

Posiadanie nowszego samochodu to nie tylko kwestia wizerunkowa, ale także gwarancja bezpieczeństwa jazdy. Współczesne pojazdy są wykonane w taki sposób, aby w razie kolizji lub wypadku, zarówno kierujący, jak i pasażerowie, ponieśli jak najmniejsze konsekwencje. Wszystko dzięki badaniom nad optymalną konstrukcją auta, jak i umieszczeniem w pojazdach dużej ilości poduszek powietrznych. Poza tym nowym samochodem wygodniej się jeździ. Auta mają także do zaoferowania coraz atrakcyjniejsze wyposażenie. Jak zatem sfinansować ich zakup, jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością gotówki?

Auto na raty – z jakich opcji finansowania może skorzystać klient indywidualny?

Oferta finansowania zakupu samochodów przez klientów indywidualnych jeszcze nigdy nie była tak przystępna i korzystna. Osoba fizyczna może skorzystać z kilku ciekawych rozwiązań. Tymi najpopularniejszymi są:

  • tradycyjny kredyt samochodowy,
  • nowoczesny kredyt samochodowy,
  • leasing konsumencki.

Przez wiele lat na polskim rynku dominowały tradycyjne kredyty samochodowe. Polegały one na tym, że klient spłacał stosunkowo wysokie raty, bowiem w sumie pokrywały one całą wartość samochodu. Po zakończeniu umowy auto pozostawało własnością kredytobiorcy.

Z kolei nowoczesne kredyty samochodowe pozwalają na płacenie niższych rat kredytowych. Dlaczego? Dlatego, że raty pokrywają jedynie pewną część wartości samochodu, tj. równowartość przewidywanego spadku wartości auta w czasie jego użytkowania. Co ciekawe, po zakończeniu umowy można zwrócić samochód do salonu, jak również wykupić go po cenie zagwarantowanej w umowie. Decyzja zależy od klienta. Podobnym rozwiązaniem jest leasing konsumencki. W tym przypadku klient także może zdecydować czy po upływie czasu umowy chce dalej korzystać z pojazdu, czy wybrać nowszy model.

Do jakich klientów skierowana jest oferta Volkswagen Financial Service?

Podejmując decyzję o zakupie auta w formie kredytu lub leasingu, warto współpracować z zaufaną firmą, która gwarantuje najkorzystniejsze i bezpieczne rozwiązania. Z całą pewnością godny polecenia jest Volkswagen Financial Service. Firma proponuje możliwość sfinansowania zakupu takich renomowanych marek samochodowych, jak: Volkswagen, Audi, Skoda, Seat, Cupra.

Warto podkreślić, że każdy z klientów może dopasować rodzaj finansowania do swoich oczekiwań, potrzeb i możliwości. Dla jednych istotne będzie sama możliwość korzystania z nowego samochodu, inni będą zainteresowani tym, żeby samochód stał się ich własnością. Co ciekawe, każdy może osobiście sprawdzić ile będą wynosiły raty za wymarzone auto. Wystarczy skorzystać z kalkulatora kredytu samochodowego lub kalkulatora leasingowego.  

Czy finansowaniem objęte są tylko samochody nowe, czy również używane?

Niekwestionowanym atutem Volkswagen Financial Service jest możliwość zakupu nie tylko nowego, ale także używanego auta. Na dodatek, lista sprawdzonych samochodów dostępna jest pod adresem: autonomiauzywane.pl. Są to samochody, które zostały wyprodukowane w latach 2014-2019. Prezentowane auta są w pełni sprawne. Posiadają opinię rzeczoznawców.

Zakres cen jest stosunkowo szeroki, dlatego każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. W opcji są zarówno proste modele, jak i ponadprzeciętnie wyposażone samochody z wyższej półki. Jeśli chcemy być informowani o promocjach, nowościach i limitowanych ofertach, to należy zapisać się na newsletter Volkswagen Financial Service.

Praca w Polsce

0
praca

Mówi się, że dzisiejsze czasy są dla pracownika bardzo dobre. Każda osoba, ubiegająca się o zatrudnienie w Polsce, może wręcz wybierać wśród wielu ofert. Czy na pewno tak jest? Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu z różnych punktów widzenia.

Ochrona danych osobowych w firmie – praktyczne porady przed cyberatakami

0
Ochrona danych osobowych w firmie

Dane osobowe konsumentów są często gromadzone przez rozmaite firmy; dotyczy to zarówno klientów korzystających z ich produktów jak i usług, jak i osób zatrudnionych w danej placówce oraz jej kontrahentów. W każdym wypadku są to dane wysoce wrażliwe, które – zgodnie z przepisami RODO – nie powinny wydostać się poza urządzenia, na których je przechowujesz. Niestety, ale często osoby niepowołane pragną uzyskać dostęp do tego typu danych wrażliwych, co może mieć wyjątkowo negatywne skutki. Dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek ich kradzieży lub wykorzystania w inny, niepożądany sposób. Poniżej udzielamy porad skierowanych do przedsiębiorców przechowujących dane na swoich dyskach oraz komputerach, którzy pragną maksymalnie zabezpieczyć je przed kradzieżą oraz innym nieuprawnionym wykorzystaniem. 

Dane osobowe i ich ochrona – czyli telegraficzne wprowadzenie w RODO 

Od 2018 roku kwestie związane z przechowywaniem, przetwarzaniem i ochroną danych osobowych są ściśle regulowane. Jeśli tylko w Twojej placówka gromadzi się tego typu dane, to znaczy, że przepisy RODO dotyczą także Ciebie. Dane osobowe obejmują rozmaite informacje – od tak podstawowych jak imię nazwisko, po adres zamieszkania, numer paszportu lub dowodu osobistego, wysokość rocznych dochodów, numer PESEL, adres IP, zdjęcie, adres e-mail. Możliwość przetwarzania tych danych jest bardzo ograniczona, a głównym tego powodem jest chęć zabezpieczenia interesu wszystkich osób, których dane te dotyczą. 

Przetwarzanie danych osobowych wymaga uzyskania zgody od ich właściciela oraz respektowania reguł normujących ich wykorzystanie. Najczęściej, dane osobowe są wykorzystywane w firmach do tworzenia własnych baz danych oraz przeprowadzania procesów planowania. Mogą być także przechowywane w zwykłych dokumentach papierowych, wśród akt pracowniczych. Dostęp do nich powinny mieć wyłącznie osoby uprawnione, także gdy mowa o danych przechowywanych w formie elektronicznej. 

Bezpieczeństwo danych cyfrowych – najważniejsze i polecane rozwiązania

Jak ochronić przechowywane dane przed atakiem i wykradnięciem? Przede wszystkim warto stosować hasła zabezpieczające dyski przed dostępem osób nieuprawnionych. Dobrym rozwiązaniem jest także prowadzenie loginów na komputerach, tabletach i smartfonach pracowniczych. Warto zdyscyplinować swoich pracowników – po każdym zakończeniu pracy na komputerze powinni blokować dostęp do niego lub po prostu go wyłączyć. 

Obowiązkowy jest także antywirus, czyli oprogramowanie chroniące przed dostępem hakerów. Polecamy sięgać po profesjonalną pomoc nowoczesnych programów, które oferują dodatkowe możliwości – na przykład te obecne w ofercie ARKomp, pod linkiem https://arkomp.pl/systemy-bezpieczenstwa/. Przykładowo, w sytuacji wykradnięcia danego urządzenia, antywirus może pomóc Ci w namierzeniu go oraz odnalezieniu złodzieja. Ponadto, możesz za jego pomocą usunąć zdalnie wszelkie dane przechowywane na dyskach. Specjalistyczne oprogramowanie antywirusowe pozwoli Ci również na szyfrowanie danych osobowych oraz plików i archiwów zdeponowanych na urządzeniach. 

Dla firm prowadzących działalność w sieci – na przykład sklepów internetowych – polecamy wybór specjalnego protokołu szyfrującego SSL. Gwarantuje on wyjątkowo wysoki poziom zabezpieczenia danych, na wypadek próby kradzieży danych i plików wrażliwych. Wbrew pozorom, wykorzystanie certyfikatu SSL do ochrony witryny nie jest dużym wydatkiem, a może zaoszczędzić niemało kłopotu Tobie i Twoim konsumentom.

Czym jest marketing internetowy?

0
Czym jest marketing internetowy

Marketing internetowy to proces wykorzystywania Internetu do promowania Twoich produktów. Nazywa się to również marketingiem cyfrowym, marketingiem online lub marketingiem internetowym. Korzyści z marketingu internetowego są łatwe do zauważenia. Możesz dotrzeć do klientów na całym świecie i nie musisz płacić za powierzchnię reklamową. Oczywiście są też pewne wady. Na przykład potrzebujesz szybkiego łącza szerokopasmowego i aby Twoi klienci mieli dostęp do Internetu.

Internet to najpopularniejsze media marketingowe w dzisiejszym świecie

Jest to technika marketingowa wykorzystująca Internet do promowania produktów i usług. Obejmuje również platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Twitter, Pinterest itp. Ideą tej strategii jest to, że im wyższa pozycja Twojej witryny w wyszukiwarkach dla słów kluczowych związanych z Twoją firmą, tym większy ruch możesz uzyskać. Istnieje wiele firm zajmujących się marketingiem internetowym, które przeanalizują Twoją witrynę i znajdą sposoby na jej ulepszenie, wprowadzając zmiany w jej strukturze lub treściach, które na niej publikujesz.

Jednym z najważniejszych aspektów marketingu jest silna obecność cyfrowa. Obejmuje to media społecznościowe, marketing e-mailowy i nie tylko. Aby zrozumieć, jak najlepiej wykorzystać internet do celów marketingowych, konieczna jest wiedza, jak działa marketing internetowy. Będzie to obejmować różne aspekty marketingu internetowego, takie jak optymalizacja wyszukiwarek, reklamy pay-per-click w Google i reklamy na Facebooku.

Marketing internetowy to proces wykorzystywania Internetu do marketingu produktów lub usług. Proces marketingu internetowego zazwyczaj składa się z pięciu etapów: strategii, planowania, projektowania, wdrażania i oceny. Internet zmienił wiele aspektów naszego życia. Zmieniło się sposób, w jaki się zachowujemy, pracujemy i współdziałamy ze sobą. Marketing internetowy to forma marketingu cyfrowego, która wykorzystuje internet jako platformę dotarcia do potencjalnych klientów. Korzysta z poczty e-mail, mediów społecznościowych, wyszukiwarek i innych form komunikacji cyfrowej, aby wykorzystać stale rosnącą przestrzeń cyfrową. Jako taki jest uważany za ważne narzędzie nowoczesnego marketingu i reklamy.

Dobrym pomysłem jest również konsultacja marketingowa – rozmowa z ekspertem, dzięki której dowiemy się, jak poprawić marketing w naszej firmie.

W dzisiejszym świecie prawie niemożliwe jest wyobrażenie sobie firmy bez planu marketingowego. Internet stał się najpopularniejszym miejscem marketingu i sprzedaży produktów lub usług. Sukces marketingu internetowego doprowadził do nowych wariantów, takich jak marketing w mediach społecznościowych, reklama wideo i reklama mobilna. Jednak takie podejście nie sprawdza się w każdej branży. Na przykład może być trudniej sprzedawać produkty, które nie są namacalne lub nie oferują natychmiastowej satysfakcji.

ZOBACZ TEŻ