Gdy nikt nie ponosi winy za rozwód

0
Gdy nikt nie ponosi winy za rozwód

Miłość wygasła, a obojętność zamieniła się w niechęć wspólnego życia. Niestety wiele osób zmaga się z taką sytuacją kilkanaście lat po złożeniu przysięgi małżeńskiej.

Rozwiązaniem, dość radykalnym, jest rozwód. Sprawa rozwodowa może przebiegać boleśnie, brutalnie i zdecydowanie niemiło, kiedy małżonkowie zdecydują na wywlekanie przysłowiowych brudów ze swojego życia. Może być jednak także nieco przyjemniej. Rozwód bez orzekania o winie zazwyczaj odbywa się na wniosek małżonków, którzy nie mają ochoty kłócić się o to kto zawinił w porażce ich małżeństwa. Dzięki takiej jednomyślnej decyzji może się odbyć stosunkowo szybko i bez zbędnych nerwów. Oczywiście taką zgodność można uzyskać wtedy, kiedy nie da się stwierdzić kto ponosi winę za rozkład pożycia. Co więcej, w pewnych przypadkach dużą rolę odgrywają czynniki zewnętrzne, za które trudno odpowiadać. Wśród nich są choroby psychiczne.

W jaki sposób uzyskać rozwód bez orzekania o winie?

Nie zawsze małżonkowie mają ochotę pozostać przy swojej decyzji. Jeśli zdecydują się na jej zmianę mogą cofnąć swój wniosek o braku orzekania winy. W tym przypadku sędzia jest uprawniony do wydania wyroku, który może obarczać winą o rozpad małżeństwa jednego z małżonków lub obydwoje. Jeśli winnym rozkładu pożycia jest jeden z małżonków to może być obarczony kosztami alimentacyjnymi.

Istnieje także możliwość wydania osądu, iż rozpad małżeństwa nastąpił bez winy którejkolwiek ze stron. Trzeba jednak uważać na ten ostatni osąd, ponieważ mimo równego ponoszenia konsekwencji, osoba bardziej majętna będzie płacić alimenty na małżonka będącego w skrajnym ubóstwie. I jest to niezależne od płci. Reasumując kobieta może co miesiąc płacić alimenty na swojego byłego męża, jeżeli wykaże on stan przeżywania skrajnej biedy.

Więcej informacji na ten temat tutaj: Rozwód bez orzekania o winie

PR w sektorze usług – dlaczego dialog jest aż tak ważny?

0
PR w sektorze usług – dlaczego dialog jest aż tak ważny?

Umiejętne budowanie wizerunku marki to sztuka, która wymaga skupienia i strategicznych działań. Zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw z sektora usług, gdzie opinia klientów jest podstawą funkcjonowania i zaufania do danej firmy.

Jak zacząć uczyć się angielskiego? Nauka języka od podstaw

0
Jak zacząć uczyć się angielskiego? Nauka języka od podstaw

Nauka języka angielskiego przynosi wiele korzyści, które mogą zaowocować w przyszłości w środowisku zawodowym, jak i prywatnym. Wystarczy jedynie nieco motywacji oraz chęci, aby rozpocząć swoją przygodę z angielskim. Jak zacząć? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka skutecznych wskazówek.

Jak spłacić przeterminowane zobowiązania – pożyczka konsolidacyjna

0
Jak spłacić przeterminowane zobowiązania – pożyczka konsolidacyjna

Jeszcze niedawno spokojne życie, bez zobowiązań i kredytów. Tylko czasem dochodziły nas słuchy, że kolejna osoba boryka się z problemem nadmiernego zadłużenia. Dla nas była to jednak jakaś abstrakcja. Jak osoba, dorosła, odpowiedzialna, umiejąca zarządzać swoimi pieniędzmi i kontrolująca wydatki mogła popaść w pętlę kredytów?

Spirala zadłużenia

Jak pokazuje codzienne życie coraz więcej osób ma ten problem. O ile jeden kredyt z niewysoką ratą nie stanowi problemu, już kilka, nawet niewielkich zobowiązań może przysporzyć nam sporo trudności. Nierzadko przekonują się o tym, także osoby, które nigdy nie pomyślały, że grożą im takie sytuacje.

Nieplanowane wydatki, nagła utrata pracy, czy choroba i związane z nią koszty leczenia, to tylko przykłady, które często zmuszają nas do zaciągania kolejnych zobowiązań. Nie zawsze bowiem, popadanie w długi jest skutkiem nieprzemyślanych decyzji i nieznajomości funkcjonowania produktów bankowych.

Jak wyjść z długów

Niezależnie od tego co było przyczyną takiego stanu rzeczy, powinieneś wiedzieć, że czas nie działa na Twoją korzyść. Jeśli masz problem z nadmiernym zadłużeniem, a wysokość rat przekracza Twoje możliwości finansowe, powinieneś podjąć działania jak najszybciej. Jeśli tylko pojawi się widmo niemożności terminowej spłaty, należy niezwłocznie podjąć stosowne kroki. Należy zacząć od dokładnego przeanalizowania wydatków i ograniczyć je do niezbędnego minimum. Kolejnym krokiem jest poszukanie dodatkowych dochodów, które zasilą nasz portfel. W wielu przypadkach nie będzie to jednak wystarczające i konieczny będzie ratunek, jaki dają pożyczki konsolidacyjne.

Jak spłacić przeterminowane zobowiązania – pożyczka konsolidacyjna

Pożyczki konsolidacyjne udzielane są przez instytucje pozabankowe. To najlepsza propozycja dla osób, które podjęły decyzję o uregulowaniu swoich długów, jednak są w na tyle złej sytuacji, że nie mają już szans na kredyt bankowy. W banku bowiem, każdy kredyt, także konsolidacyjny, wiąże się z wcześniejszą weryfikacją pod kątem zdolności kredytowej. Z kolei instytucje pozabankowe nie warunkują przyznania środków tylko i wyłącznie od tego. Oznacza to więc, że nie musimy martwić się, że nasza zdolność kredytowa nie będzie wystarczająca, a nasze szanse ostatecznie przekreśli negatywny wpis w BIK.

Pożyczki konsolidacyjne są szansą na wyjście z nadmiernego zadłużenia. Dzięki połączeniu wszystkich zobowiązań w jedno, mamy szansę na wydłużenie okresu kredytowania, a tym samym zmniejszenie wysokości miesięcznej raty. Nowa, niższa rata, dostosowana do naszych aktualnych możliwości finansowych pozwoli nam odzyskać równowagę finansową.

Odzież damska PitBull

0
Odzież damska PitBull

Wybór odpowiedniej odzieży jest niezwykle ważna, aby móc czuć się komfortowo i bezpiecznie w trakcie zmiennej pogody oraz podczas aktywności fizycznych, którym się oddajemy. Dlatego należy postawić na funkcjonalność i długotrwałość odzieży. Największą zaletą jest ubiór, w którym możemy pokazywać się przez dłuższy czas w wielu miejscach.

Markowa odzież Pit Bull i jej zalety

Zasadniczą kwestią jest dobór takiego asortymentu, który doda nam prestiżu i estetyki przy zachowaniu funkcjonalności. Dlatego producenci ubrań o ugruntowanej pozycji na rynku są szczególnie chętnie wybierani przez klientów. Dodatkową zaletą jest nadruk i logo pokazujące, że cenimy sobie styl i unikatowe wartości prezentowane przez firmę.

Oferta od pitbull

Producentem odzieży wysokiej jakości jest niewątpliwie pitbull. Wyróżnia się różnorodną ofertą dedykowaną do różnych grup osób. W kolekcji można znaleźć tak ubrania na lato, jak i na chłodniejsze dni. Jest także wiele funkcjonalnych rozwiązań dla osób lubiących spędzać czas w czasie niewesołej aury – np. chroniące przed wiatrem, czy deszczem. Sporym zainteresowaniem cieszy się również odzież wojskowa. Ponadto ubrania można podzielić także ze względu na płeć. Są propozycje dla kobiet, mężczyzn oraz dzieci.

Odzież damska pit bull

Przygotowanie właściwej odzieży z myślą o kobietach jest niezwykle wymagającym zadaniem. Wiele pań bacznie przygląda się trendom, dlatego trzeba stanąć na wysokości zadania, aby im dogodzić. Jednak oferta odzieży damskiej PitBull jest w tym zakresie bardzo bogata – od bluz poprzez kurtki, spodnie, spódnice, koszule aż po buty.

Bluzy damskie pit bull

Dobra bluza powinna być przede wszystkim uniwersalna. Dawniej służyła jako podkreślenie luzu, ale dzisiaj jest znacznie bardziej funkcjonalna. Można ją wykorzystać do spacerów, czy aktywności fizycznych, ale także do spotkań ze znajomymi, czy nawet do pracy.

Wśród ofert bluz pitbull mamy między nami asortyment z materiałem elastycznym i lekkim pozwalającym utrzymywać ciepło. Posiadają one charakterystyczną taśmę na linii karku. Dzięki temu skóra jest chroniona przed otarciami. Wartym uwzględnienia elementem jest również kaptur, którym można skutecznie przeciwdziałać opadom deszczu czy śniegu.

Jednocześnie posiada zamek błyskawiczny, dzięki któremu można regulować temperaturę ciała na odpowiedni dla nas sposób. W dodatku bawełniany materiał pozwala ubraniu lepiej dopasować się do sylwetki osoby.

Kurtki damskie pit bull

Marka pitbull specjalizuje się również w produkcji kurtek dla kobiet. Są dostępne w różnych kolorach oraz w różnym rozmiarze. Podobnie jak bluzy są bardzo funkcjonalne. Poliester, z którego są wykonane, idealnie ochroni użytkowniczkę przed opadami deszczu. Ponadto, niewątpliwymi zaletami kurtek pitbull są kieszenie – zapinane na zatrzask lub suwak.

Wewnątrz znajdują się również miejsca, gdzie można schować swój telefon komórkowy lub portfel. Są to doskonałe i funkcjonalne ubrania na sezon wiosenno-letni, które idealnie przetrzymają zmienność klimatu i pogody.

Koszulki dla kobiet

Cennym asortymentem, który powinien znaleźć się w szafie każdej dbającej o siebie kobiety, są koszulki. Pitbull to jednak nie tylko imponujący styl, ale i możliwość przetrzymania każdych najcięższych warunków. Bawełniane t-shirty pozwalają na zachowanie przewiewności, a co za tym idzie, pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i zapewnić komfort przy większym wysiłku. Poza tym, na przedzie koszulki znajduje się zazwyczaj widoczny napis „pitbull„. Jest to seria ubioru przeznaczona do założenia na każdą okazję.

Dobra odzież damska Pit Bull znajduje się tutaj: https://www.zbrojownia.pl/odziez-damska

„Studniówka – najpopularniejsze zwyczaje i przesądy”

0
„Studniówka – najpopularniejsze zwyczaje i przesądy”

Rozpala wyobraźnię abiturientów, a marzą o niej również młodsze roczniki. Studniówka to nieśmiertelna tradycja w szkołach średnich, która na stałe wpisała się w kalendarz „przygotowań” do matury. Pomysłów na tę imprezę jest tyle, ile szkół. Wiele elementów jest jednak niezmiennych od lat i nikt nie wyobraża sobie bez nich tego wyjątkowego wieczoru. Mimo, że do matury zostaje tylko sto dni, licealiści przywiązują do niej taką samą wagę jak do egzaminów końcowych.

E-sprawozdania – kolejny krok w cyfryzacji państwa

0
E-sprawozdania – kolejny krok w cyfryzacji państwa

Rok 2018 dla przedsiębiorców był kolejnym rokiem zmian w prawie podatkowym. Zmiany te dotyczyły przede wszystkim, najważniejszego dla państwa podatku VAT. Niemal połowa przychodów budżetu pochodzi z tego podatku, dlatego jest to podatek o szczególnym znaczeniu dla funkcjonowania państwa.

Na początku roku, JPK_VAT objął mikro przedsiębiorstwa. Wprowadzany stopniowo od 2016 roku, JPK_VAT, to rodzaj raportu, zawierający zestawienie faktur zakupowych i sprzedażowych u przedsiębiorcy. Dzięki uporządkowaniu danych zawartych w tym zestawieniu administracja skarbowa, dostaje w niemal rzeczywistym czasie (raporty wysyłąne są raz w miesiącu) informacje o wszystkich transakcjach VAT w państwie. JPK_VAT umożliwia fiskusowi łatwe przeprowadzenie kontroli, a tym samym przyczynia się do zmniejszenia liczby nadużyć. Kontrola jest mniej uciążliwa dla przedsiębiorcy.

Drugą dużą zamianą było wprowadzenie od lipca 2018 roku, Mechanizmu Podzielonej Płatności, zwanego inaczej Split Payment. Mechanizm zobligował banki, do założenia przedsiębiorcom dodatkowego rachunku bankowego, służącego do gromadzenia kwoty podatku VAT z faktur. Od lipca, wybierając Split Payment podczas transakcji z kontrahentem, kwota netto z faktury trafia na rachunek kontrahenta, a kwota podatku na specjalny rachunek bankowy. Wszystko to odbywa się automatycznie podczas jednego przelewu. Pieniądze ze specjalnego rachunku, można przeznaczyć tylko do opłacenia podatku VAT. W ten sposób państwo szybciej dostaje pieniądze z podatku VAT. Zaletą dla przedsiębiorcy stosującego Metodę Podzielonej Płatności jest przyśpieszona ścieżka zwrotu podatku oraz tratowanie wyboru tej metody jako dochowanie należytej staranności w relacjach z klientem. Co może być przydatne, gy padniemy ofiarą oszustów VAT.

Ostatnią zmianą w 2018 roku, dotyczącą podatków, było wprowadzenie od października 2018 e-sprawozdań finansowych. Odtąd wszystkie podmioty zobowiązane do wysyłania sprawozdań finansowych mają to robić w formie elektronicznej.

Podmioty zobowiązane to podmioty wpisane do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego oraz podatnicy podatku PIT prowadzący księgi rachunkowe i zobowiązani do wysyłania sprawozdań finansowych.

E-sprawozdania, są sporządzane w strukturze i formie określonej w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Ministerstwa Finansów. Po sporządzeniu e-sprawozdania, należy je podpisać podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym i wysłać do KRS, KAS lub urzędu skarbowego, w zależności, o jaki podmiot chodzi.

Dla podatników PIT, Ministerstwo przygotowało program do wysyłania e-sprawozdań. Pozostałe podmioty muszą sobie radzić we własnym zakresie. Jednym z programów do wysyłania e-sprawozdań jest program od Hogart – e-Sprawozdania Finansowe. Hogart to przodujący producent oprogramowania dla firm, przede wszystkim dola działów finansowo-księgowych. Przygotowana przez nich aplikacja do wysyłania e-sprawozdań, może być zintegrowana z dowolnym programem ERP lub działać jako samodzielny program. Więcej o produktach Hogart można przeczytać na stronie internetowej: https://hba.hogart.com.pl.

Nauka języka obcego – jakie zagadnienia powinien znać ósmoklasista?

0
Nauka języka obcego – jakie zagadnienia powinien znać ósmoklasista?

Egzamin ósmoklasisty to po reformie szkolnictwa pierwszy poważny egzamin w życiu dziecka. Jego wynik jest bardzo ważny, gdyż może decydować o przyjęciu do wymarzonego liceum czy technikum. Stąd z pewnością warto przyłożyć się do każdej jego części. Obecnie egzamin składa się z trzech bloków: język polski, matematyka i język obcy nowożytny. Najczęściej dzieci podchodzą do egzaminu z języka angielskiego, choć w szkołach uczą się dwóch języków obcych nowożytnych. Zatem jak przygotować się do egzaminu?

Świat internetowych zakupów – sklep online

0
Świat internetowych zakupów – sklep online

Właściciele firm usługowych, sprzedawcy konkretnych produktów zazwyczaj zaczynają swoją przygodę z handlem od sklepów stacjonarnych by po pewnym czasie przenieść się także w świat internetu. Oczywiście czasami jest wręcz odwrotnie, gdyż niepewni swych sił właściciele nierzadko decydują się na otworzenie sklepu jedynie w formie online, a następnie po odniesieniu pewnego sukcesu otwierają swoje punkty usługowe także w formie stacjonarnej. W poniższym tekście przyjrzymy się jednak sklepom internetowym, które aktualnie przeżywają prawdziwy rozkwit. Oprócz nowo powstających sklepów zakładanych przez młode osoby także te wieloletnie, które obecne są w danym mieście od kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat wkraczają także w świat elektroniki, a dokładniej internetu.

Sklepy online są co raz częściej spotykaną formą sprzedaży, która oferowana jest zarówno przez małe jak i duże firmy. Zakładanie takich sklepów wynika przede wszystkim z oczekiwań klientów, którzy pragną zaspokajać swoje potrzeby w sposób szybki, bezproblemowy i sprawny. A takie właśnie są zakupy online, podczas których można zakupić wszelkie potrzebne elementy, ciekawe produkty i atrakcyjne cenowo przedmioty. W handlu online nie ma nic dziwnego, gdyż wraz z rozwojem elektroniki, technologii oraz samego internetu pojawiło się wiele ciekawych rozwiązań w tym zakresie. Stąd też wszelkie branże usługowe i sklepy z nimi związane mogą rozpocząć bez problemu swoją działalność w sieci.

Tak naprawdę bowiem nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Otóż bez względu na to czy dany sklep zajmuje się produktami spożywczymi czy też odzieżą, a może kosmetykami – wszystkie mogą z powodzeniem działać w internecie. Stąd też wśród sklepów online można z łatwością znaleźć zarówno sklep z artykułami motoryzacyjnymi jak też lekarstwami czy też częściami garderoby. Aktualnie poprzez internet możemy kupić praktycznie wszystko, dlatego też takie zakupy mogą być kompleksowe, pełne i szybkie.

Sklepy online prężnie działają bez żadnych przeszkód, a wiele z nich przeżywa właśnie prawdziwy rozkwit. Dzięki takim ofertom jak znalezione w wyszukiwarce https://www.idosell.com/pl/shop/ można z powodzeniem otworzyć własny sklep internetowy nie narażając się w ten sposób na straty czy też brak sukcesu. Wystarczy po prostu oddać stworzenie takiej stronie w ręce profesjonalistów, którzy dostosują wszystko do branży sklepu, jego asortymentu czy też wymagań klientów. Całe przedsięwzięcie nie jest wcale trudne, dlatego też już po krótkim czasie można legalnie otworzyć swój własny sklep internetowy.

Czym kierować się przy wyborze stołów do baru?

0
Czym kierować się przy wyborze stołów do baru?

Stoły to nieodzowny elementem wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Kupując nowe stoły do baru, tworzy się określoną atmosferę miejsca, organizuje się przestrzeń przeznaczoną do konsumpcji, dba się o wygodę klientów i zapewnienie jak największej liczby miejsc siedzących, tak by lokal mógł pomieścić możliwie dużą liczbę gości.

Ze względu na charakterystykę lokali typu bar, meble dedykowane tego typu miejscom, muszą wyróżniać się określonymi, dość specyficznymi właściwościami. Jakie to właściwości? Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując stoły barowe? Jaki ich rodzaj będzie najlepszy z ekonomicznego punktu widzenia?

Najtaniej nie znaczy najlepiej

Choć wydaje się to zupełnie oczywiste, niektórzy chyba zapominają o tej starej prawdzie i inwestują w najtańsze modele mebli dostępnych na rynku. Tymczasem tanie stoły do baru mają zwykle niestabilną konstrukcję, przez co bardzo szybko się zużywają. Z chybotliwym stołem nic już sensownego nie da się zrobić, a nic tak nie zdenerwuje klienta lokalu, jak przypadkowe rozlanie piwa przy delikatnym szturchnięciu stołu, o co przecież w zatłoczonym barze nietrudno. Zdecydowanie lepiej ponieść nieco większy koszt i zainwestować w stół barowy o solidnej, mocnej konstrukcji. Może to być nawet stół o konstrukcji metalowej, z blatem wykonanym z płyty melaminowanej lub innej. Taki stół nie będzie przesadnie drogi, a zapewni wysoką stabilność na lata. Co warte podkreślenia, stoły o konstrukcji metalowej są również zwykle sporo cięższe od stołów drewnianych, przez co są mniej chybotliwe i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, a tym samym koszt ich bieżącego utrzymania w dobrym stanie technicznym jest mniejszy.

Drewno zawsze w modzie

Jeśli zależy Ci na stworzeniu bardziej eleganckiego wnętrza baru, zamiast stołu o konstrukcji metalowej, wybierz elegancki stół o konstrukcji drewnianej. Drewniane stoły do baru https://pubest.pl/pl/c/stoly-do-baru/43 są bardziej eleganckie, mogą mieć większe rozmiary (dzięki funkcji rozkładania), idealnie komponują się z drewnianymi ławami lub krzesłami. Wybierając ten model stołów, warto szukać wersji wykonanych z twardych gatunków drewna, z odkręcanymi nogami, co ułatwia ich przechowywanie i transport, z blatami wykonanymi z płyt laminowanych niepodatnych na wilgoć, łatwych do utrzymania w czystości i dobrym stanie technicznym. W przypadku niewielkich barów warto zdecydować się na zakup stołów rozkładanych, które w razie potrzeby mogą dość szybko zwiększyć dostępną powierzchnię swoich blatów. To doskonałe rozwiązanie dla lokali przyjmujących rezerwacje od większych grup osób.

ZOBACZ TEŻ