Kredyt hipoteczny krok po kroku – dowiedz się jak go otrzymać

0
Kredyt hipoteczny krok po kroku

Kredyt hipoteczny to jedno z najczęściej zaciąganych zobowiązań, które zwykle jest jedynym sposobem na to, aby wejść w posiadanie własnej nieruchomości. Niemniej jednak kredyt ten, podobnie zresztą jak inne, wciąż wielu osobom wydaje się być skomplikowany i budzi w nich niechęć, zwłaszcza ze względu na sam proces starania się o środki finansowe od banku.

Procedura ta wcale nie jest tak trudna, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak postarać się o kredyt hipoteczny dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne krok po kroku.

Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest jednym z kredytów celowych. Co to oznacza? Najprościej rzecz ujmując, chodzi o to, że starając się o to zobowiązanie, określamy cel przeznaczenia środków. Ponadto bank skontroluje wydanie tych pieniędzy, czyli jest to rozwiązanie zupełnie przeciwne niż w przypadku np. kredytu gotówkowego.

Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny? Mamy tu do wyboru kilka opcji: kupienie mieszkania bądź domu z rynku pierwotnego, zakup mieszkania lub domu na rynku wtórnym, zakup działki budowlanej oraz budowa domu.

Jak wziąć kredyt hipoteczny krok po kroku?

Pierwszym etapem jest tu zorientowanie się w dostępnych na rynku finansowym ofertach kredytów. Warto to skonfrontować z naszymi możliwościami. Dlaczego? Ponieważ nie każdy może zaciągnąć zobowiązanie na taką samą kwotę, co raczej dla wszystkich jest oczywiste. Barierę wyznacza tu przede wszystkim zdolność kredytowa, czyli po prostu kwota, którą według banku możesz pożyczyć tak, aby terminowo ją spłacać. Bank oblicza zdolność kredytową samodzielnie między innymi na podstawie Twojej sytuacji materialnej. Analizuje on Twoje dochody z legalnych źródeł, udokumentowane stosownymi zaświadczeniami o zarobkach oraz o zatrudnieniu.

Kolejną kwestią jest to, ile wydajesz na życie, a więc ile wynoszą miesięczne opłaty, średnie koszty życia, a także ewentualne inne zobowiązania, które aktualnie spłacasz. Ponadto bank bierze również pod uwagę liczbę osób w gospodarstwie domowym, w tym liczbę osób na utrzymaniu. Obok zdolności kredytowej równie istotna jest wiarygodność kredytowa, która dla banku jest synonimem tego, czy – jego zdaniem – będziesz w ogóle spłacać raty zobowiązania regularnie. Na wspomnianą wiarygodność kredytową korzystnie wpływa na przykład fakt zaciągania w przeszłości innych zobowiązań oraz terminowe ich spłacanie. To uczyni Cię w oczach banku bardziej wiarygodnym.

Następnym krokiem jest określenie wkładu własnego. Po pierwsze, bank z góry ustala, ile wynosi minimalna wartość wkładu własnego. Dotychczas zwykle było to 10% ceny nieruchomości, aczkolwiek w wyniku pandemii koronawirusa wartość ta została zwiększona w większości do 20% (a nawet więcej). Oznacza to, że jeśli nieruchomość kosztuje np. 300 000 zł to wymagany wkład własny może wynosić od 30 000 zł do 60 000 zł, a nawet więcej. Zazwyczaj, jeśli wniesiesz 10% kwoty to drugie 10% będziesz musiał ubezpieczyć. Warto jednak wiedzieć, że im wyższy jest wkład własny, tym korzystniej prezentować się będzie całkowita kwota do spłaty. Wynika to przede wszystkim z faktu, że im mniejszy kredyt, tym mniejsze są też odsetki i inne koszty, a ponadto kredyt hipoteczny można wziąć na krótszy okres.

Przedstawiając krok po kroku kredyt hipoteczny kolejnym etapem jest znalezienie interesującej nas nieruchomości. Może być to zarówno dom czy mieszkanie, jak i działka budowlana. Wiedząc już, ile wynosi Twoja zdolność kredytowa oraz jaki wkład własny jesteś w stanie wnieść, możesz już określić, jaka nieruchomość będzie odpowiednio dostosowana do Twoich możliwości. Warto pamiętać, że jeśli chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny na budowę domu, wówczas wkładem własnym może być też działka budowlana, na której stanie budynek. Poza tym w przypadku budowy domu trzeba znaleźć rzeczoznawcę, który na podstawie projektu nieruchomości będzie mógł oszacować, ile będzie ona warta po wybudowaniu.

W jakim banku wziąć kredyt hipoteczny?

Jeśli planujesz zakup mieszkania na kredyt hipoteczny, krok po kroku musisz przejść kolejne, wymienione wcześniej etapy, by w końcu zacząć zajmować się szczegółowym przeglądaniem ofert banków. Wybór banku z najkorzystniejszym kredytem hipotecznym nie jest oczywiście łatwy, ponieważ dostępnych jest tak dużo możliwości, że ich analizowanie zajmie Ci dużo czasu i pochłonie mnóstwo energii. W związku z tym dobrze jest skorzystać z różnego rodzaju rankingów i kalkulatorów kredytów hipotecznych. Poza tym pamiętaj, że poszczególne instytucje finansowe stawiają różne wymogi, stąd też nie w każdym banku dostaniesz takie same środki.

Analizowanie dostępnych na rynku ofert kredytów hipotecznych musi być bardzo dokładne, ponieważ zobowiązanie takie wiąże nas z reguły na kilkadziesiąt lat, więc warto, aby jego spłacanie nie było dla nas zbyt dużym obciążeniem. Jak porównywać oferty? Pierwszą kwestią jest oprocentowanie. Według Kodeksu cywilnego i Rady Polityki Pieniężnej maksymalne oprocentowanie kredytu nie może być wyższe aniżeli 7,2%. Zwykle wartość ta jest niższa, jednakże koszty mogą kryć się gdzie indziej, na przykład w prowizji, marży dla banku czy też na przykład w ubezpieczeniu. W związku z tym konieczne jest również zwrócenie uwagi na te dodatkowe, często pomijane przez klientów koszty. Najlepszym i zdecydowanie najbardziej miarodajnym rozwiązaniem będzie przyjrzenie się RRSO, czyli Rzeczywistej Rocznej Stopie Oprocentowania, która pozwala na lepsze oszacowanie całkowitych kosztów kredytu hipotecznego aniżeli samo oprocentowanie.

Regulowanie wzrostu roślin

0
Regulowanie wzrostu roślin

Przy uprawach korzystanie z odpowiednich preparatów jest w stanie zapewnić, że będzie można uzyskać znacznie lepsze efekty. Ma to duże znaczenie w kontekście zwiększania plonów. W ten sposób rolnicy są w stanie uzyskać znacznie większe dochody.

Decydowanie się na stosowanie preparatów

Jeśli chce się wykorzystać preparaty do uzyskania regulowania wzrostu niezbędne jest decydowanie się na takie, które są w stanie zapewnić oczekiwane efekty na różnych etapach rozwijania się roślin. Ma to duże znaczenie w kontekście zapewnienia roślinom substancji, które są niezbędne na wybranym etapie rozwijania się. Ma to duże znaczenie w kontekście wspierania roślin we właściwym rozwijaniu się, a jednocześnie ograniczaniu niewłaściwego rozwijania się.

Wybranie odpowiednich preparatów wymaga wiedzy. W tym względzie można obecnie uzyskać wiele cennych informacji na specjalistycznych stronach przygotowanych specjalnie z myślą o rolnikach. Pozwala to następnie wybrać preparaty, które:

– są wskazywane przez specjalistów oraz pochodzą od sprawdzonych producentów,
– mogą być zastosowane przy konkretnych potrzebach roślinach.

rolnictwo

Zastosowanie skutecznych preparatów

Przy stosowaniu preparatów do roślin uprawnych kluczowe jest uzyskanie odpowiedniego poziomu skuteczności. Ma to duże znaczenie w kontekście zapewnienia właściwego rozwijania się roślin. W ten sposób można liczyć na to, że będzie można uzyskać odpowiednie efekty. Pozyskać można takie preparaty, które będą w stanie zapewnić dostarczenie takich substancji, które są w stanie pozytywnie wpływać na uzyskanie odpowiedniego wzrostu roślin. Niezbędne jest wybieranie również odpowiednich momentów na zastosowanie konkretnych preparatów. W tym względzie można zapoznać się z informacjami dotyczącymi zasad właściwego stosowania konkretnych preparatów. W ten sposób regulatory wzrostu rzepaku będą oferowały właściwe działanie. Jednocześnie ich zastosowanie będzie pozwalało na uzyskanie znacznie lepszych efektów prowadzenia upraw.

Jaki powinien być profesjonalny tłumacz?

0
tlumacz

Na profesjonalizm tłumacza składa się wiele elementów. Dobry specjalista wykonuje prace terminowo, sprawnie i uwzględnia życzenia klienta. Informacje zawarte w artykule mogą pomóc zarówno klientom, jak i tłumaczom. Zobaczmy zatem, jakie cechy powinien mieć profesjonalista w dziedzinie tłumaczeń językowych? Odpowiadamy!

Co wyróżnia dobrego tłumacza?

Dobry tłumacz wyróżnia się kwalifikacjami i wiedzą. Tłumacz musi mieć solidną wiedzę na temat branży, jakiej dotyczą tłumaczone przez niego teksty. Wiarygodnym wskaźnikiem kwalifikacji jest nie tyle odpowiedni dyplom filologa czy specjalisty branżowego, a skuteczne wykonywanie tłumaczeń i bogate portfolio. Jest to związanie z doświadczeniem w konkretnym temacie. Umiejętność odpowiedniego tłumaczenia wynika z doświadczenia. Różnica między tłumaczem „uniwersalnym” a tłumaczem specjalistycznym jest bardzo zauważalna. Nie można specjalizować się w każdej branży. Wysokiej jakości tłumaczenie wymaga rozległego słownictwa w obu językach, umiejętności wyszukiwania pasujących  synonimów, charakterystycznych wyrażeń i zwrotów mowy. Kompetentny tłumacz zna zasady interpunkcji, stylistykę i cechy konstrukcji tekstu. Profesjonalny tłumacz przetwarza ogromną ilość informacji, dlatego konieczna jest umiejętność porządkowania danych, dobrego poruszania się w materiale i znajdowania najlepszych źródeł. Tłumaczom powinien towarzyszyć głód wiedzy i chęć stałego rozwoju. Praca intelektualna opiera się na erudycji i umiejętności subtelnego uchwycenia niuansów. Chęć doskonalenia się podnosi poziom umiejętności, przenosi tłumacza na nowe poziomy zawodowe.

Charakterystyka profesjonalnego tłumacza

Profesjonalny tłumacz doskonale orientuje się w kulturze, tradycji oraz panujących obyczajach w społeczeństwie, które posługuje się językiem, na który jest tłumaczony tekst. Cecha ta dotyczy przede wszystkim tłumaczy zaangażowanych w tłumaczenie materiałów marketingowych i literackich. Narodowe tradycje kulturowe mają silny wpływ na myślenie człowieka i znajdują odzwierciedlenie w jego mowie. Czasami, aby zrozumieć wypowiedzianą lub napisaną myśl, konieczne jest skorelowanie jej z historią kraju, przeszłością ludzi lub współczesną sytuacją, jaka ma miejsce w kraju. W pracy tłumacza bardzo ważna jest również umiejętność korzystania ze słowników i materiałów pomagających zrozumieć temat w przypadku tłumaczeń specjalistycznych. Klienci, którym zależy na profesjonalnym tłumaczeniu mogą skorzystać z usług, które oferuje biuro tłumaczeń. W ten sposób można upewnić się, że tłumaczeniem będzie się zajmować osoba, która doskonale zna określony temat.

Jak skutecznie zarobić pieniądze?

0
Jak skutecznie zarobić pieniądze

Pieniądze to coś, czego zawsze jest mało. Nawet jeśli mamy pracę, pracujemy wiele godzin dziennie, to i tak nie zawsze jesteśmy usatysfakcjonowani jeśli chodzi o nasze zarobki. Nie każda praca nas też satysfakcjonuje, niektóre zajęcia wręcz wpędzają nas w depresję. Dlatego warto poszukać sobie alternatywy do zarabiania pieniędzy, czegoś co będzie nam sprawiało przyjemność i na czym da się zarobić porządne pieniądze. Jedną z takich alternatyw może być inwestycja w kryptowaluty.

W jakim celu i miejscach można zastosować druk wielkoformatowy?

0
reklamy zewnetrzne

Obszar zastosowań druku wielkoformatowego jest bardzo szeroki: od produkcji plakatów i banerów do reklamy zewnętrznej, po produkcję obrazów na płótnie do dekoracji wnętrz. Druk wielkoformatowy do wnętrz charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i dosłownie fotograficzną jakością, co czyni go bardzo popularnym przy wykonywaniu złożonych projektów. Jaki jest zakres zastosowania druku wielkoformatowego? Gdzie możemy zastosować druk wielkoformatowy?

Zakresy zastosowania wielkoformatowego druku wnętrz

Druk wielkoformatowy można podzielić na dwie główne kategorie w zależności od obszaru zastosowania: druk materiałów stosowanych wewnątrz i do reklamy zewnętrznej. Obszary zastosowań druku wewnętrznego są bardzo zróżnicowane – to tworzenie różnych nośników reklamowych, stoisk mobilnych, plakatów, produkcja tapet i obrazów do dekoracji wnętrz. Z racji tego, że druk wielkoformatowy cechuje się wysoką jakością i odpornością, materiały zazwyczaj mogą być wykorzystywane przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Wielkoformatowe wydruki do wnętrz charakteryzują się najwyższą jakością ze wszystkich produktów, które oferuje Shark Design –  drukarnia Warszawa. Wydrukowane obrazy są kolorowe, jasne i wyraźne. Rozdzielczość druku może się różnić w zależności od potrzeb, ale zazwyczaj używana jest rozdzielczość 1440 dpi. Metodą druku wielkoformatowego można nanieść obraz na praktycznie dowolny materiał.

Gdzie stosuje się druk wielkoformatowy?

Możesz nanieść obraz metodą druku wielkoformatowego na różnorodne materiały: papier fotograficzny, płótno, papier tłoczony, jedwab artystyczny, papier akwarelowy, folia rozpraszająca światło, folia samoprzylepna itp. Nowoczesne technologie druku wewnętrznego umożliwiają również naniesienie obrazu nawet na kamień, szkło, plastik i drewno. Ponadto do drukowania materiałów, które mają być wykorzystane we wnętrzu, używa się drogich i jednocześnie przyjaznych dla środowiska atramentów. Ponieważ produkty drukarskie będą stale znajdować się w pomieszczeniach w pobliżu dorosłych i dzieci, do jego produkcji wybierany jest atrament, który nie ma działania toksycznego. Przy pomocy druku wielkoformatowego tworzona jest szeroka gama produktów poligraficznych, które można wykorzystać do dekoracji lokali mieszkalnych, biur, centrów handlowych, salonów kosmetycznych, witryn sklepowych, hoteli, sali prezentacyjnych oraz butików. Jeżeli dodamy do tego zastosowanie w branży marketingowej, okaże się, że jeszcze przez wiele lat będziemy widzieć materiały wykonane metodą druku formatowego w niemal każdym otaczającym nas miejscu.

Grafik komputerowy – praca na etat czy własna firma?

0
grafik komputerowy

Firmy zajmujące się grafiką komputerową w każdej dziedzinie posiadają swoje własne zwyczaje dotyczące zarówno charakteru umów z pracownikami jak i sposobu i trybu pracy. Większość firm preferuję ośmiogodzinny tryb pracy, jednak znajdują się również te, które posiadają bardziej elastyczne opcję. Czasami firmy pozwalają takie podejmują współpracę w trybie zdalnym. Czy lepiej jest być pracownikiem zatrudnionym na etacie w firmie czy lepiej prowadzić własną działalność związaną z grafiką komputerową? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/grafik-komputerowy-etat-czy-wlasna-dzialalnosc/

Praca jako freelancer

Jest to forma, która posiada zarówno wady jak i zalety. Do zalet zalicza się przede wszystkim to że jesteśmy panami sami dla siebie oraz wybieramy zlecenia, które nam odpowiadają. Nie jesteśmy uzależnieni czasowo, ani miejscowo do naszego pracodawcy. Dodatkowo istnieje możliwość realizowania kilku zleceń na raz. Wówczas możemy zarobić Zdecydowanie więcej. Do wad możemy zaliczyć z pewnością to, że większość zlecenie wykonywane jest na umowie o dzieło, która nie nie daje nam ani ubezpieczenia, ani traw emerytalnych. Taka praca jest jednak o wiele bardziej elastyczna niż praca w firmie. Pomimo tego, że nikt nie stoi nad nami, klient zakłada, że jesteśmy w swoim fachu profesjonalistami i ma prawo wymagać od nas naprawdę ciężkich zleceń. Graficy pracujący w taki sposób, cenią sobie swobodę, której nie zawsze mogą doświadczyć na etacie. Etatowcy mogą jednak odetchnąć, ponieważ oni zawsze będą mieli pracę do wykonania. Co z tym idzie będą dostawali godne wynagrodzenie. Dodatkowo pracują oni na umowę o pracę, czyli posiadają ubezpieczenie oraz prawa emerytalne.

Grafik komputerowy – jak wygląda to w przypadku własnej firmy?

Jeżeli chodzi o własną firmę możemy mieć dylemat, jeżeli chodzi o jej rozpoczęcie. Kiedy osiągniemy potrzebne doświadczenie, dobrze jest zdobyć też rano mam związaną ze swoim nazwiskiem i bogatym portfolio, w którym będziemy mogli poszczycić się w przyszłości i zaimponować potencjalnym klientom. Do założenia firmy nie wystarczą jedynie dobre chęci, a także parę złotych na start. Musimy zaopatrzyć się w potrzebny sprzęt, aplikację, a także zainwestować w odpowiednią reklamę, tak aby klienci o nas wiedzieli. Wszystko to wiąże się z ogromnymi kosztami. Osoby pracujące na samozatrudnieniu łączą w sobie kilka zalet pracowników etatowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie oraz prawa emerytalne. Branża grafiki komputerowej jest dosyć wymagająca oraz stawia przed specjalistami z pora wyzwania. Własna firma jest to więc bardzo odpowiedzialny krok w przód. Nie należy się jadnak załamywać i jeżeli czujemy, że damy radę, to nic nie stoi nam na przeszkodzie do rozpoczynania biznesu.

Zobacz też: http://www.machinaedukacyjna.pl/jak-zostac-grafikiem-komputerowym/

Jak złożyć wypowiedzenie umowy o pracę?

0
Wypowiedzenie umowy o pracę

Wpadła Ci w oko oferta ciekawszej pracy? Masz już dość swojego szefa? A może musisz kogoś zwolnić? Jeśli chodzi Ci ostatnio po głowie wypowiedzenie umowy o pracę, ale nie wiesz, w jaki sposób rozwiązać zawiłości związane z przedterminowym zerwaniem umowy, warto przede wszystkim zasięgnąć porady adwokata.

Ile trwa rozwód?

0
Ile trwa rozwód

Temat rozwodów jeszcze nigdy nie był tak gorący jak dziś. Statystyki są przerażające – liczba rozwodów z roku na rok gwałtownie rośnie i można odnieść wrażenie, że ślub nie jest już dziś dla młodych ludzi związkiem i przysięgą na całe życie. Zdarzają się rozwody po upływie kilku miesięcy od ślubu, ale rozstają się również pary ze stażem dwudziestoletnim. Nie ma reguły. Jedno jest pewne – każdy kto miał tę wątpliwą przyjemność brać rozwód potwierdzi, że jest to jedna z najmniej przyjemnych sytuacji w życiu.

Przyczyn rozwodów jest wiele i pewnie część z nich można łatwo usprawiedliwić. Natomiast wiele par rozstaje się, ponieważ na pewnym etapie życia wspólnie dochodzą do wniosku, że nie są dopasowani. Dawniej nie miało to znaczenia, przysięga ślubna była jedna i na całe życie i kwestia niedopasowania nie była w ogóle analizowana.

Rozwód to duże przedsięwzięcie i należy cały proces dobrze zaplanować i uzbroić się w cierpliwość. Zatem ile trwa rozwód? Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zależy nie tylko od sytuacji danego małżeństwa oraz okoliczności w jakich doszło do rozpadu związku i pożycia, ale również od lokalizacji. Tak, miasto ma znaczenie.

Przykładem jest aglomeracja śląska. Rozwód w Katowicach statystycznie trwa o 3 miesiące dłużej niż rozwód w Warszawie. Z czego zatem ta różnica w czasie wynika? Czynników jest wiele. Pierwszy z nich to adwokat rozwód. Znalezienie dobrego i doświadczonego adwokata bywa bardzo trudne. Jak już uda się znaleźć właściwego prawnika wtedy pojawiają się kwestie finansowe. Nie każdego będzie stać na taką usługę. Dla przykładu adwokat od rozwodów w Katowicach jest nieco tańszy od adwokata z Warszawy, ale znacząco droższy od adwokata z Rzeszowa. Może to wynikać z faktu, że w Katowicach jest znacząco mniej dobrze wykwalifikowanych adwokatów, zatem stawki są znacząco wyższe.

Przygotowując się do pierwszej rozprawy rozwodowej należy pamiętać, że sędzia będzie pytał o różne szczegóły, część z nich będzie bardzo prywatna, wręcz intymna. Rozwód nie jest możliwy dla par, których pożycie małżeńskie trwa. Ustanie rzeczonego pożycia małżeńskiego jest jedną z najważniejszych przesłanek skutecznego rozwodu. Nie należy niczego ukrywać w sądzie, ponieważ można przysporzyć sobie sporo problemów.

Druga ważna kwestia to kwestia winy. Najkorzystniejszą opcją dla małżonków jest rozwód za porozumieniem stron. Jest wtedy najmniej konfliktów. Ale ta forma jest spotykana zdecydowanie rzadziej. Najczęściej małżonkowie koniecznie chcą dostać rozwód z orzeczeniem o winie, ponieważ ułatwia im to wiele spraw – głównie finansowych. Takie rozwody nie są rzadkością. Jeśli jeden z małżonków zdradził i jest to udokumentowane lub jeśli stosuje przemoc fizyczną lub psychiczną wobec współmałżonka, wtedy łatwiej o rozwód z orzeczeniem o winie. Wtedy również zaczyna się batalia o dzieci, ponieważ sąd podejmuje decyzję pod czyją opieką pozostają małoletnie dzieci. Pozostaje również do rozstrzygnięcia kwestia spotkań rodziców z dziećmi tzw. widzeń. Dla dzieci bywa to duża trauma, dlatego trzeba dobrze przemyśleć wszystkie za i przeciw. Dzieci są szczególnie wrażliwe na rozwód rodziców, bardzo często przez wiele miesięcy muszą korzystać z pomocy terapeutów.

Bardzo często w trakcie sprawy rozwodowej sąd zwołuje świadków. Są oni niezbędni, kiedy trzeba potwierdzić pewne, najczęściej niewygodne, fakty z życia małżonków. Świadkami najczęściej są członkowie rodziny (rodzice, rodzeństwo, kuzyni) i najbliżsi znajomi. Dla nikogo jednak nie jest to przyjemne i raczej każdy próbuje uniknąć bycia wezwanym za świadka.

Podsumowując rozwód może trwać od kilku do nawet kilkunastu miesięcy. Wszystko zależy od lokalizacji, stopnia trudności sprawy rozwodowej, sytuacji materialnej małżonków i ich wspólnego majątku, a także dzieci – ich wieku oraz relacji z rodzicami. Nie ma tutaj jednej reguły i nie należy liczyć, że załatwimy rozwód w ciągu kilku tygodni. W dużych miastach czas oczekiwania na sprawę rozwodową może trwać nawet kilka miesięcy, a pamiętajmy, że rzadko rozwód zakończy się po pierwszej rozprawie.

Źródło: https://rozwod-i-podzial-majatku.pl/adwokat-katowice/

Hosting dla strony internetowej

0
Hosting dla strony internetowej

Jeśli masz swoją własną stronę internetową lub pomysł na nią to na pewno zastanawiałeś się gdzie kupić tani hosting dla strony www. Koniecznie zajrzyj na kru.pl.

Jak poprawić koncentrację przed egzaminem?

0
Jak poprawić koncentrację przed egzaminem

Czeka cię ważny egzamin? Uczysz się, ale nie widzisz efektów? Boisz się, że nie zapanujesz nad stresem i będziesz mieć problemy z koncentracją? Koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak temu zaradzić.

ZOBACZ TEŻ