reklamy zewnetrzne

Obszar zastosowań druku wielkoformatowego jest bardzo szeroki: od produkcji plakatów i banerów do reklamy zewnętrznej, po produkcję obrazów na płótnie do dekoracji wnętrz. Druk wielkoformatowy do wnętrz charakteryzuje się wysoką rozdzielczością i dosłownie fotograficzną jakością, co czyni go bardzo popularnym przy wykonywaniu złożonych projektów. Jaki jest zakres zastosowania druku wielkoformatowego? Gdzie możemy zastosować druk wielkoformatowy?

Zakresy zastosowania wielkoformatowego druku wnętrz

Druk wielkoformatowy można podzielić na dwie główne kategorie w zależności od obszaru zastosowania: druk materiałów stosowanych wewnątrz i do reklamy zewnętrznej. Obszary zastosowań druku wewnętrznego są bardzo zróżnicowane – to tworzenie różnych nośników reklamowych, stoisk mobilnych, plakatów, produkcja tapet i obrazów do dekoracji wnętrz. Z racji tego, że druk wielkoformatowy cechuje się wysoką jakością i odpornością, materiały zazwyczaj mogą być wykorzystywane przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Wielkoformatowe wydruki do wnętrz charakteryzują się najwyższą jakością ze wszystkich produktów, które oferuje Shark Design –  drukarnia Warszawa. Wydrukowane obrazy są kolorowe, jasne i wyraźne. Rozdzielczość druku może się różnić w zależności od potrzeb, ale zazwyczaj używana jest rozdzielczość 1440 dpi. Metodą druku wielkoformatowego można nanieść obraz na praktycznie dowolny materiał.

Gdzie stosuje się druk wielkoformatowy?

Możesz nanieść obraz metodą druku wielkoformatowego na różnorodne materiały: papier fotograficzny, płótno, papier tłoczony, jedwab artystyczny, papier akwarelowy, folia rozpraszająca światło, folia samoprzylepna itp. Nowoczesne technologie druku wewnętrznego umożliwiają również naniesienie obrazu nawet na kamień, szkło, plastik i drewno. Ponadto do drukowania materiałów, które mają być wykorzystane we wnętrzu, używa się drogich i jednocześnie przyjaznych dla środowiska atramentów. Ponieważ produkty drukarskie będą stale znajdować się w pomieszczeniach w pobliżu dorosłych i dzieci, do jego produkcji wybierany jest atrament, który nie ma działania toksycznego. Przy pomocy druku wielkoformatowego tworzona jest szeroka gama produktów poligraficznych, które można wykorzystać do dekoracji lokali mieszkalnych, biur, centrów handlowych, salonów kosmetycznych, witryn sklepowych, hoteli, sali prezentacyjnych oraz butików. Jeżeli dodamy do tego zastosowanie w branży marketingowej, okaże się, że jeszcze przez wiele lat będziemy widzieć materiały wykonane metodą druku formatowego w niemal każdym otaczającym nas miejscu.