kurier

Sporym zaskoczeniem dla początkujących klientów firm kurierskich może być to, że w cenniku nie brakuje darmowych opcji. Wiele z nich to naprawdę praktyczne rozwiązania, które mogą znacząco podnieść poziom zadowolenia z pierwszych doświadczeń z przewoźnikiem. Sprawdź, z jakich dodatkowych usług firm kurierskich można często skorzystać zupełnie za darmo.

Wysłanie paczki z domu

Branża kurierska z roku na rok stara się jeszcze bardziej ułatwić nadanie przesyłek. Po pojawieniu się punktów nadania m.in. w popularnych sieciach sklepów spożywczych przyszedł czas na wysyłanie paczek bez wychodzenia z domu. Od pewnego czasu wiele firm oferuje zamawianie kuriera do domu. Wystarczy wypełnić internetowy formularz i ustalić dogodny termin, w którym pracownik przewoźnika ma zgłosić się po przesyłkę.

Taka usługa może przypaść do gustu zwłaszcza osobom, które w związku z np. prowadzeniem sklepu internetowego każdego dnia wysyłają dziesiątki paczek. Ponadto opcja zamówienia kuriera do domu może okazać się strzałem w dziesiątkę w przypadku seniorów, kobiet w zaawansowanej ciąży, a także osób z fobią społeczną lub ograniczoną sprawnością ruchową. Grono odbiorców jest spore, dlatego wielu kurierów szybko dodało tę usługę do swojej oferty.

Monitoring przesyłek

Opcja śledzenia przesyłek jest obecnie dostępna właściwie u wszystkich znanych kurierów. Platforma logistyczna FastPost poszła nawet o krok dalej i umożliwia monitoring wszystkich przesyłek wysłanych za pośrednictwem serwisu w jednym miejscu, nawet jeśli klient jedną paczkę nadał kurierem DHL, a dostawę drugiej paczki zlecił firmie InPost. Takie rozwiązanie na pewno ułatwi pracę osobom, które np. mają sklep internetowy i wysyłają paczki niemal hurtowo.

Monitoring przesyłek polega na tym, że po nadaniu paczki klient jest informowany o postępach w dostawie. W ten sposób można dowiedzieć się, czy wysłane towary zostały już przekazane kurierowi do doręczenia, czy też może nadal znajdują się np. w sortowni. Dzięki temu można uprzedzić odbiorców przesyłki o ewentualnych opóźnieniach, a także szybko zlokalizować zagubioną przesyłkę.

Ubezpieczenie przesyłki

Niektóre firmy kurierskie zapewniają ubezpieczenie do określonej kwoty bez konieczności dopłaty. W ten sposób można bez ponoszenia dodatkowych kosztów mieć pewność, że wysłana paczka jest ubezpieczona np. do 300 lub nawet do 1000 zł. Jeśli komuś zależy na wyższej stawce niż podstawowa kwota oferowana przez kuriera za darmo, to często wystarczy dopłacić dosłownie kilka złotych, żeby z poziomu 1000 zł przejść do ubezpieczenia do 2000 zł.

Z całą pewnością warto stawiać na firmy, które umożliwiają swoim klientom ubezpieczenie przesyłek. Na szczególną uwagę zasługują kurierzy, którzy zapewniają taką opcję w przypadku każdej przesyłki i to na dodatek za darmo. W ten sposób można mieć pewność, że w razie zgubienia paczki przez przewoźnika będzie można ubiegać się o wypłatę odszkodowania, które pokryje ewentualne straty materialne.