Potrzebujesz samochodu od ręki? Możesz zadzwonić do korporacji taksówkarskiej, ale możesz również zdecydować się na wynajem auta na minuty.

Nie musimy mieć własnego auta, aby wygodnie dojeżdżać do celu. Możemy zdecydować się również na wynajem aut w wypożyczalniach albo możemy skorzystać z taksówki lub innych usług przewozowych. Jakie są zalety i wady tych dwóch rozwiązań?

Taksówka – dzwonisz i dojeżdżasz do celu

Gdy potrzebujemy auta od zaraz, pierwszą myślą jest najczęściej zadzwonienie po taksówkę. Z taxi możemy skorzystać w każdym mieście – wystarczy tylko jeden telefon do korporacji albo skorzystanie z aplikacji mobilnej, dzięki której możemy jeszcze łatwiej zamówić dojazd.

Taksówkarz dowozi nas wtedy wprost do celu – nie musimy martwić się już o nich, dlatego w awaryjnych sytuacjach to doskonały wybór. Oczywiście, musimy liczyć się też z dość wysokim kosztem – przeciętnie za kurs trzeba zapłacić od 30 do 60 złotych, ale na jego ostateczny koszt wpływa szereg czynników, w tym dystans, pora dnia, strefa.

Wynajem auta – większa swoboda i niższy koszt

Druga opcja to wynajem aut – nie musimy jednak udawać się do zwykłej wypożyczalni, ponieważ coraz więcej polskich miast oferuje usługę wynajmu samochodów na minuty w modelu car sharingu. Wtedy wszystko można załatwić przez smartfona – bez potrzeby kontaktu z pracownikami obsługi.

Na początku musimy pobrać odpowiednią aplikację, a potem dokonać rejestracji. Gdy skonfigurujemy konto i przejdziemy proces weryfikacji, możemy zacząć wynajmować auta. Rozliczenie za minutę powoduje, że nie przepłacamy za czas, którego nie wykorzystaliśmy. Samochody można odebrać z bazy albo z wyznaczonych parkingów i oddać w podobny sposób. Nie potrzebujemy kluczyka – auto otwieramy i zamykamy smartfonem.

Dodatkowym plusem auta na minuty jest iska cena – za jedną minutę wynajmu zapłacimy cenę od 33 groszy i dodatkowo 80 groszy za każdy przejechany kilometr. Nie pokrywamy przy tym kosztów paliwa.

Zatem wtedy, gdy chcemy uzyskać auto w awaryjnej sytuacji, wynajem na minuty to najlepszy wybór – zrobimy to szybko, wygodnie i taniej niż taksówką.