Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne cieszą się niesłabnącą popularnością. Wciąż są jednym z najchętniej wybieranych łóżek do sypialni w wielu domach i mieszkaniach. Ich cechą specyficzną jest konstrukcja – w której występują nóżki, stanowiące podstawę oraz wezgłowie. Ponadto, jest to łóżko tapicerowane, w którym korzysta się z materaca. Poniżej podpowiadamy – jakiego rodzaju łózka kontynentalne warto wybrać oraz na jakie ich cechy warto zwrócić uwagę w czasie zakupu.

Łóżka kontynentalne – jak kupować, by nie żałować?

Łóżka kontynentalne nazywane są również królewskimi łożami. Jest to niezwykle komfortowy rodzaj łoża, na który decydują się zarówno pary jak i single, poszukujący łóżka jednoosobowego. Ponadto, po łóżka takie sięgają osoby, którym zależy na efektywnej aranżacji swojej sypialni. Łóżka kontynentalne wyglądają bowiem elegancko, a pomieszczeniom, w którym się znajdują dodają elegancji i szyku.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem łóżka kontynentalnego, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech dostępnych mebli. Przede wszystkim – na ich budowę. W typowym łóżku kontynentalnym powinny znajdować się aż trzy warstwy materacy. Ten znajdujący się na spodzie to najczęściej materac tapicerowany, umieszczany na ramie drewnianej. Na nic, znajduje się główny materac tapicerowany, w którym często stosuje się sprężyny kieszeniowe. Na nich znajduje się materac wierzchni, nazywane topem. Jest on najcieńszy spośród wszystkich trzech.

Wezgłowie to element pomocny oraz dekoracyjny. Może służyć jako oparcie dla naszych pleców, gdy urządzamy sobie w łóżku wieczór filmowy, a także jako warstwa oddzielająca nas od zimnej ściany. Ponadto, na wezgłowiach możemy zawieszać tkaniny lub umieszczać wybrane ozdoby. Wezgłowie może występować zarówno z jednej jak i drugiej strony łóżka – czyli przy głowie oraz stopach. Tego typu łóżka kontynentalne znajdziesz między innymi pod adresem: https://www.strefasypialni.pl/pl/c/LOZKA-KONTYNENTALNE/92.

Niekiedy, do łóżek kontynentalnych dodawana jest w zestawie specjalna otomana. Jest to rodzaj skrzyni, która może być wykonana z tych samych materiałów co obudowa łóżka. Wówczas, spełnia ona nie tylko funkcje praktyczne, ale również estetyczne – potęguje estetyczne oddziaływanie łózka. W otomanie przechowuje się najczęściej pościel, prześcieradła oraz inne elementy wykorzystywane w ścieleniu łóżka.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Cechą szczególną łóżek kontynentalnych jest fakt, że znajdują się dość wysoko nad powierzchnią podłogi. Często jest to nawet 80 cm. Oczywiście, wynika to z samej konstrukcji – czyli zastosowania skrzyni drewnianej, materacy oraz nóżek.

Również długość i szerokość łóżek kontynentalnych jest ponadprzeciętna. Dotyczy to zarówno łóżek jedno, jak i dwu-osobowych. Warto przy tej okazji podkreślić, że często dwuosobowe łóżka kontynentalne to po prostu dwa zsunięte z sobą łóżka jednoosobowe.

Niektóre dostępne modele łóżek kontynentalnych posiadają funkcję elektrycznego sterowania. Pozwala ono na regulowanie ustawienia powierzchni spania, a tym samym – jest pomocne w odnalezieniu pozycji, w której nasz sen będzie optymalny. Jest to wybór idealny dla wszystkich śpiochów oraz osób, którym zależy na wygodnym i regenerującym odpoczynku.