Natura ludzka skłania nas do świętowania różnorakich wydarzeń. Przy okazji wszelkich jubileuszów i świąt, stworzyliśmy tradycję wzajemnego obdarowywania się przez co częstym dylematem staje się odpowiedni pomysł na prezent. Jasne jest, że zegarek świetnie rozwiązuje ten problem, ale co w sytuacji, w której chcemy wyjść poza ramy i zaskoczyć wszystkich oryginalnością? W takich chwilach doskonałym rozwiązaniem będą zegarki kieszonkowe!

Wybierając odpowiedni zegarek na prezent z pewnością warto zobaczyć, co do zaoferowania mają zegarki Festina. Wywodząca się ze Szwajcarii manufaktura, cieszy się ponad 100-letnią tradycją. Warto wspomnieć, że zegarki Festina należą obecnie do hiszpańskiego właściciela i często korzystają z japońskich mechanizmów. Taka mieszanka gwarantuje ich niepowtarzalność i sprawia, że zegarki kieszonkowe Festina to idealny pomysł na prezent. O ich wyjątkowym wyglądzie możesz przekonać się zaglądając na stronę oficjalnego sprzedawcy marki: www.zegarek.net/zegarki/festina/index.html

Zegarki kieszonkowe

Zegarki kieszonkowe to wysoka, sentymentalna wartość – od nich bowiem rozpoczęła się cała historia zegarmistrzostwa. Festina oferuje różne warianty takiego rozwiązania. Modele Festina F2024-1 i Festina F2023-1 to piękne, duże czasomierze, tworzące idealny dodatek dla każdego gentlemana. Główna różnica pomiędzy nimi kryje się w otwieranej pokrywce. Pierwszy został wykończony przy użyciu podłużnych pasków co nadaje mu bardzo stonowanego charakteru. Pokrywa drugiego posiada natomiast roślinny ornament, a po środku kształt przypominający herb szlacheckiego rodu. Trzecia wersja to kieszonkowy zegarek Festina F2019-1. Ma mniejszy rozmiar i nie posiada pokrywy, dzięki czemu spełnia przede wszystkim funkcję wskazywania czasu, choć trzeba oddać, że także spogląda się na niego z sentymentem. Co ważne, wszystkie zegarki kieszonkowe Festina skryte są w eleganckim niebieskim pudełku, które dodatkowo nada uroczystego charakteru w przypadku przeznaczenia na prezent.

Kieszonkowy zegarek jako prezent

Wspomniany herb na otwieranej pokrywce zegarka to idealne miejsce do wygrawerowania inicjałów obdarowywanej osoby. Autoryzowany sklep zegarek.net wykonuje taką usługę na miejscu. W razie potrzeby doradcy służą pomocą. Model bez otwieranej części ma z kolei gładką kopertę. Wygrawerowany na niej odpowiedni cytat lub symbol nie tylko uwieczni okazję z jakiej został on wręczony. Grawerowanie dodaje jeszcze więcej unikalności do i tak już oryginalnego zegarka kieszonkowego. Dzięki temu zegarek na prezent przepełniony jest uczuciami i duchową wartością.

Mając to wszystko na uwadze nasuwa się tylko jeden, jakże oczywisty wniosek. Grawerowane zegarki kieszonkowe Festina to perfekcyjny pomysł na prezent, który sprawdzi się przy każdej ważnej dla nas okazji.

Zegarek kieszonkowy – jak go nosić?

Do zegarka kieszonkowego dołączany jest łańcuszek z odpowiednim zapięciem, które pozwoli na przymocowanie go do ubrania. Może to być sprzączka, broszka lub wsuwka. Jak sama nazwa wskazuje, zegarek kieszonkowy nosi się w kieszeni ! Co ciekawe w każdej parze jeansów po dziś dzień wszywana jest kieszonka, która jest pozostałością po epoce tego typu zegarków.

Zegarek kieszonkowy ze względu na luksusowy wygląd z nutką vintage będzie idealnym dodatkiem do garnituru. Tutaj w komplecie przydałaby się elegancka kamizelka. To właśnie do niej mocowano łańcuszek, a zegarek wsuwano do specjalnej kieszonki. Taki zestaw gwarantuje oryginalny wygląd z klasą, a także znajomość modowych zasad znamiennych dla historycznych epok, które jednak warto kultywować do dzisiaj.