fryzjer

Jeżeli od dawna interesowało cię komponowanie fryzur oraz czujesz, że ten fach jest stworzony dla ciebie, to dobrze byłoby zastanowić się nad rozpoczęciem kariery jako fryzjer. Jeżeli stoimy przed wyborem szkoły średniej, to najlepiej zdecydować się na szkołę zawodową o profilu fryzjerskim. Fryzjerstwo Jest to bowiem bardzo interesują syfach. Daje bardzo duże pole do popisu kreatywności oraz poczucia estetyki. Jednak jest to praca wymagająca sporych umiejętności, w prawy oraz wiedzy. W jaki sposób ją posiąść? Jak zostać fryzjerem? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-fryzjerem/

Wybór kierunku edukacji 

Najpierw fryzjerstwo możemy podjąć na kilka sposobów. Najlepszym wydaje się wybór szkoły średniej. Szkoła Zawodowa o profilu fryzjera oferuje nam przekazanie wiedzy teoretycznej na temat włosów, ich budowy oraz sposobu pielęgnacji. Kilka dni w tygodniu uczniowie spędzają na praktykach w salonach fryzjerskich. Właśnie tam pod okiem profesjonalistów uczą się zawodu od kuchni. Technikum z kolei oferuje zawód technik usług fryzjerskich, wstawiając na szerszą wiedzę teoretyczną. Dodatkowo zajęcia odbywają się w pracowniach. Nauka taka przypomina liceum, które kończy się maturą. Praktyki są również elementem wyjętym z cyklu nauczania oraz trwają około 4 miesiące.

Co dalej? 

Obie te formy kształcenia zakańcza ją się egzaminem czeladniczym, po którym absolwent otrzymuje uprawnienia do wykonywania zawodu. Inną formą jest szkoła policealna o profilu fryzjerskim. Dzięki niej w ciągu dwóch lat zdobędziemy wiedzę teoretyczną oraz wymagany zaliczenie odpowiednich praktyk. Takie zajęcia odbywają się bardzo często w formie weekendowej. Kandydat na fryzjera musi bowiem wykazać się wiedzą na temat struktury włosa, środków chemicznych, które stosuje się do pielęgnacji oraz umiejętnościami manualnymi oraz zawodowymi. Jeżeli nie wybraliśmy Żadnej z tych form edukacji zawsze pozostają nam kursy fryzjerskie, które organizowane są przez urzędy pracy lub inne instytucje kształcenia zawodowego. Na takich kursach oczywiście nie możemy nauczyć się wszystkiego, ale są one świetnym elementem doszkalającym.

Zobacz też: http://www.machinaedukacyjna.pl/elektryk-jakie-sa-realia-na-rynku-pracy/