Internet dziś wkradł się do każdej dziedziny naszego życia, sprzedaż w sieci niezmiennie od wielu lat notuje kolejne wzrosty. Obecnie niemal żadna branża nie może pozwolić sobie na pominięcie tego kanału, wielu sprzedawców zdecydowało się wręcz przenieść swój biznes do Internetu. Ograniczenie kosztów związanych z lokalem i obsługą klientów pociąga coraz więcej osób. Każdy doskonale wie, jak istotną kwestią w sprzedaży wysyłkowej jest solidne zapakowanie przesyłek. Nie jest to jednak tak prosta sprawa, jak mogłoby się wydawać, dobranie odpowiedniej taśmy spinającej i opakowań wymaga sporo wysiłku.

Zadbać o bezpieczeństwo

Jak archiwizować firmowe dokumenty

Podstawową kwestią, o którą należy zadbać jest zapewnienie ochrony wysłanemu towarowi. Oczywiście większość przesyłek jest dziś ubezpieczona, dotyczy to zwłaszcza tych z cenną zawartością, więc w przypadku uszkodzenia podczas transportu można domagać się odszkodowania. Należy jednak odpowiednio zapakować produkt, aby został w ogóle przyjęty przez przewodnika, dlatego niezbędna jest taśma spinająca i solidny karton czy innego rodzaju pudełko. Mimo możliwości odzyskania środków w przypadku, gdy przesyłka ulegnie uszkodzeniu z winy przewoźnika, to lepiej przyłożyć się nieco do odpowiedniego jej zabezpieczenia, aby uniknąć tej sytuacji. Dobra taśma spinająca i solidne opakowanie pozwolą nam zaoszczędzić wiele nerwów i czasu, który trzeba byłoby poświęcić na prowadzenie sporu z firmą kurierską. Wiele problemów sprawiają przesyłki wielkogabarytowe, ich zabezpieczenie jest nie lada sztuką. Doskonale sprawdza się w takich zastosowaniach taśma spinająca, która mimo niewielkich rozmiarów oferuje naprawdę imponującą wytrzymałość. W połączeniu z napinaczami i specjalnymi zapinkami przeznaczonymi do niej potrafi ochronić przed uszkodzeniem nawet duży i ciężki pakunek.

Spersonalizowany charakter

Profesjonalne przygotowanie przesyłki nie polega jedynie na jej odpowiednim zapakowaniu i zabezpieczeniu za pomocą taśmy spinającej. Paczka, która otrzymuje klient może stanowić wizytówkę naszej firmy, warto wykorzystać tę okazję, aby zaprezentować się w jak najlepszy sposób. Podstawą dzisiaj jest spersonalizowana taśma pakowa z logotypami naszej firmy. Warto zastanowić się także nad indywidualnymi kartonami lub innymi opakowaniami. Dobrym pomysłem jest także dołożenie niewielkiego gratisu, który będzie niespodzianką dla klienta, może to być nawet mała próbka jakiegoś produktu lub rabat na kolejne zakupy. Ten drobny gest na pewno spotka się z pozytywną reakcją.