Jeśli zastanawiasz się, jak przetrwać pierwszy tydzień w nowej pracy, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Na pewno chcesz pokazać się z jak najlepszej strony. Nie łudź się jednak, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. W nowej firmie będziesz musiał się wiele nauczyć. Uzbrojenie się w cierpliwość i pozytywne nastawienie to najlepsze, co możesz zrobić. Sprawdź więcej naszych sprawdzonych wskazówek.

Jak przetrwać pierwszy tydzień w pracy?

Jak przetrwać trudny czas?

Z całą pewnością nie zapamiętasz pierwszego dnia wszystkich imion współpracowników. Być może nawet pogubisz się w wielkim biurowcu. Nie możesz zarzucać sobie niczego złego, ponieważ taka sytuacja jest normalnością. Każdy ją przeżywał, a więc nie jesteś z tym sam. Poznawanie ludzi zacznij od tych osób, z którymi będziesz mieć najwięcej do czynienia. Poznanie wszystkich przełożonych to na obecną chwilę Twój priorytet.

Z kim koniecznie musisz się zaprzyjaźnić?

Manager to osoba, którą musisz poznać, ale też zaprzyjaźnić się na tyle, na ile jest to możliwe. Dobre relacje z managerem to gwarancja pasma sukcesów w pracy. Poza tym jest to osoba, która zapozna Cię z wszystkimi Twoimi obowiązkami, budynkiem, innymi pracownikami itp.

Jaki musisz być w nowej pracy?

Nowe miejsce pracy to nowe perspektywy. Jeśli chcesz pokazać się od jak najlepszej strony, koniecznie bądź osobą uprzejmą i towarzyską. Poza tym pytaj i doradzaj się. Wiadomo, że na nowych pracowników niekoniecznie patrzy się przychylnym okiem, dlatego wyłącznie od Ciebie zależy, jak zostaniesz odebrany i jak będziesz kolejno traktowany. Daj się po prostu polubić. Bądź otwarty na każdy kontakt. Niemniej jednak nie wdawaj się w dyskusje o innych pracownikach i przełożonych, czyli w tzw. plotki.

Wdrażaj się powoli a skutecznie

Nie od razu Rzym zbudowani, a więc wdrażaj się w zakres swoich obowiązków powoli tak, aby wszystko stało się dla Ciebie zrozumiałe. Dopytuj, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości. Najlepiej osób, które są najbliżej Ciebie. Niekoniecznie musisz z każdą sprawą biegać do managera czy szefa. Dzięki dokładnemu poznaniu swojego stanowiska pracy drugi tydzień będzie już o wiele łatwiejszy. Jeżeli chcesz z uśmiechem na ustach chodzić do pracy, nie załamuj się przy pierwszej lepszej porażce. Przyznaj się do popełnionego błędu i ucz po to, aby drugi raz go nie popełnić.

Co pokazać w pierwszym tygodniu pracy?

Najważniejsze to fakt, abyś nie zmieniał wszystkiego po swojej myśli nawet wtedy, gdy masz na to absolutną ochotę. Pierwszy tydzień pracy to okres, w którym musisz być obserwatorem. Nie możesz popisywać się, ponieważ takie zachowanie nie jest dobrze odbierane zarówno przez współpracowników, jak i przez szefostwo. Pokaż, że jesteś osobą zdyscyplinowaną, kulturalną, masz szacunek do wszystkich, a zwłaszcza do pracy. Musisz pokazać, że jesteś godzien zatrudnienia Cię po skończeniu umowy próbnej. Jeśli zastosujesz się do wszystkich powyższych wskazówek bez najmniejszych problemów osiągniesz swój mały sukces już w pierwszym tygodniu w nowej pracy.