Pomysłów na własny dochodowy biznes jest naprawdę wiele. W każdym wypadku należy mieć jednak o nim odpowiednią wiedzę, ponieważ wyłącznie dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć sukces. Nie jest inaczej, jeśli chodzi o importowanie towarów z Chin, które stało się obecnie dość popularnie wybieraną formą zarobku. Tu jednak musimy być pewni, co importować, ale też zdobyć jak najwięcej informacji na temat chińskiego rynku i zasad dotyczących transakcji w handlu zagranicznym. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu zarobkiem, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

Jak importować z Chin?

Po pierwsze rejestracja w sprawdzonym serwisie

Jeżeli chcesz importować towary z Chin, zarejestruj się w sprawdzonym serwisie internetowym, który łączy importerów z eksporterami z całego świata. To dokładnie alibaba.com, gdzie za rejestrację nie płacisz zupełnie nic. To serwis z wieloma kategoriami produktów. Chcąc znaleźć chiński asortyment, musisz użyć odpowiedniego filtra. To poza tym serwis zapewniający użytkownikom możliwość wysyłania zapytań do potencjalnych eksporterów. Jeśli zdecydujesz się na wystawienie własnej oferty kupna, eksporterzy będą kontaktowali się z Tobą, co jest oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem. Dzięki takim relacjom już wkrótce zapoznasz się z wieloma cennymi informacjami na temat zagranicznego rynku.

Jeśli masz dylemat co wybrać

Po rejestracji w serwisie, będziesz miał wgląd do wszelkich tam istniejących kategorii. Jeśli po dłuższym czasie nie będziesz jednak pewien co importować, skorzystaj z Hot Products Top 20, czyli kategorii produktów najlepiej sprzedających się w ostatnim czasie. Jeśli chcesz upewnić się co do nich, spytaj znajomych, czy są zainteresowani danym asortymentem.

Od kogo kupować towary z Chin?

O wiele taniej kupisz produkty prosto od producenta. Zwracaj więc uwagę, kto jest sprzedającym, ponieważ robisz zakup hurtowy, na którym możesz sporo zaoszczędzić. Jeśli sprzedawcą jest pośrednik, zapłacisz zdecydowanie więcej niż wtedy, gdy zakupu dokonałbyś u producenta. Dokładnie sprawdź jego wiarygodność, jeśli tylko istnieje w serwisie taka możliwość.

Zdobywaj wiedzę i informacje

Jeśli chcesz na poważnie zająć się importem towarów z Chin, musisz wiedzieć o nim najwięcej jak to tylko możliwe. Korzystaj z pomocy specjalistów, których reprezentuje firma Verico Experts. Ta pomoże Ci zweryfikować jakość zamawianego towaru, jak również wiarygodność strony oferującej towar. Korzystaj ze sprawdzonych serwisów jak na przykład www.made-in-china.com oraz www.globalsources.com. Dodatkowo możesz skorzystać z polskiego serwisu bigchina.pl, gdzie znajdziesz mniej ofert niż na powyższych portalach niemniej jednak równie atrakcyjnych. Co więcej, pytaj znajomych, którzy w ten sposób już działają. Być może będą chętni udzielić Ci rzeczowych wskazówek oraz cennych porad. Najważniejsze to, abyś przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przeanalizował daną transakcję pod kątem optymalnego bezpieczeństwa.