Jeśli masz sporo metod na poszukiwania pracy, którymi się kierujesz. Niemniej jednak nie możesz jej znaleźć i nadal pozostajesz w martwym punkcie, zapoznaj się z naszymi poradami. Sprawdź, czy warto wysyłać CV hurtowo i dlaczego właśnie na takie zgłoszenia nie otrzymujesz odpowiedzi. Dowiedz się, jak dobrze szukać pracy.

Jak dobrze szukać pracy?

Oferty pracy z gazet – na co zwrócić uwagę?

Obecnie wysyłanie odpowiedzi na ogłoszenia ofert pracy w gazetach niekoniecznie musi przynosić zamierzony cel. Na takie ogłoszenia odpowiada zwykle ogromna liczba osób, dlatego pracodawca ma tu wiele możliwości do wyboru, a co więcej, zupełnie nie musi być wiarygodnym przełożonym, które potrzebuje zatrudnić pracownika na etat. Ogłoszenia w gazetach są krótkie. Zawierają zwykle jedynie nazwę stanowisko oraz numer telefonu, pod który należy się kontaktować. Z takich ogłoszeń nie dowiemy się wiele, a więc szkoda marnować na nie czasu. Jeśli już szukamy ogłoszeń o pracę w gazecie, zwracajmy uwagę na te bardziej szczegółowe.

Jak prawidłowo przygotować CV?

Internet to bardzo dobre źródło gotowych wzorów CV, z których warto skorzystać. Jeśli chcesz zaskoczyć potencjalnego pracodawcę, wykaż się innowacyjnością, a dokładnie oryginalnym CV. Oprócz wszelkich potrzebnych i wymaganych informacji, postaw na czytelność, przejrzystość oraz urozmaicenie CV tabelą, diagramem lub wykresem. Jeśli nie masz ograniczonego budżetu, wykonanie CV możesz zlecić którejś ze specjalistycznych firm, dzięki czemu będziesz mieć 100% pewność, że zaskoczy ono odbiorców.

Korzystaj z poczty pantoflowej

To prawda, że taka właśnie poczta działa najrzetelniej i najszybciej. Jeśli chcesz dobrze szukać pracy, koniecznie powiadom o tym wszystkich swoich znajomych oraz bliższą i dalszą rodzinę. Nie bazuj jedynie na internetowych i gazetowych ogłoszeniach, a po prostu daj znać wszystkim, którzy mogliby Ci pomóc w znalezieniu dobrego etatu. Może niektórzy z Twoich znajomych mają własne firmy lub znają osoby prowadzące własną działalność. W ten sposób jest o wiele prościej pozyskać etat, na którym przecież tak bardzo Ci zależy.

Aplikuj prosto do kadr firm

Kolejną metodą na pozyskanie etatu jest aplikowanie prosto do kadr firm. Nawet jeśli dane przedsiębiorstwo nie prowadzi obecnie rekrutacji, nie zaszkodzi wysłać CV. Jeśli firma będzie potrzebowała pracownika, Ty będziesz pierwszą osobą, która zostanie wzięta pod uwagę.

Czas na zmianę miejsca pracy

Regularne śledzenie rynku pracy jest bardzo istotne nawet wtedy, gdy nie masz zamiaru zmieniać bieżącego zatrudnienia. O swoim zawodzie warto wiedzieć jak najwięcej. Dobrze znać oferty pracy w swoim zawodzie. W każdej chwili możesz bowiem zmienić zatrudnienie na lepiej płatne, a w razie niezapowiedzianych problemów, znać miejsca, gdzie mógłbyś aplikować. Być może w innej firmie zaproponują Ci lepsze warunki pracy niż te, na których pracujesz obecnie. To prawda, że nie lubimy zmian, ale te niekiedy wychodzą nam naprawdę na dobre.