Mimo tego, że w Polsce znane są już kantory internetowe, jakie cieszą się uznaniem, to wielu obywateli nadal przyzwyczajonych jest wyłącznie do korzystania ze stacjonarnych punktów wymiany walut. Wynika to głównie z uprzedzeń i nieznajomości działania kantorów online.

Jak działa kantor www?

Internetowa wymiana walut opiera się na tym, że w wybranym serwisie należy się zarejestrować i złożyć dyspozycję operacji walutowej. Oczywiście, trzeba wcześniej zapoznać się z aktualnymi kursami walut. Po złożeniu dyspozycji, zostaje ona rejestrowana w systemie. Każdy użytkownik musi mieć założone dwa konta: konto osobiste w walucie rodzimej oraz konto walutowe, w walucie przystosowanej do wymiany. Po podaniu wszystkich danych następuje wygenerowanie przelewu i pełna realizacja transakcji. Korzystanie z kantorów online nie jest więc trudne. Nad poprawnym i bezpiecznym działaniem miejsca jakim jest kantor internetowy czuwa Komisja Nadzoru Finansowego oraz audytorzy zewnętrzni. To kolejna przesłanka wskazująca na to, że skorzystanie z wymienionej opcji jest korzystne. I nie należy się go obawiać. Kantory takie jak Trejdoo są wysoce wyspecjalizowane i perfekcyjnie zarządzane. Ma też wiele zalet: oszczędność czasu, pieniędzy, niższe koszty obsługi niż w kantorach stacjonarnych, zminimalizowanie ryzyka kradzieży, czy po prostu to, że konkretne transakcje można przeprowadzać przez całą dobę, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Przyzwyczajanie do kantorów stacjonarnych

Osoby starsze to osoby, które z dystansem podchodzą do nowinek technologicznych. Takie osoby nie będą też chętnie korzystały z wymiany walut w kantorze online, za to z przyzwyczajenia skierują się do kantoru stacjonarnego. Zwykle też nieznajomość zasad działania kantorów online nie przekonuje do nich. I co jest też ważne, wiele osób ufa jedynie takim transakcjom podczas których pieniądze dostają do ręki. Zarówno kantory stacjonarne, jak i te działające w trybie online mają swoich zwolenników i przeciwników. Trzeba więc korzystać z opcji dla siebie najwygodniejszej.