Bardzo często zdarza się, że w firmie występuje problem z przechowywaniem lub transportem różnych przedmiotów czy towarów. Często próbuje się ogarnąć taki chaos, wykorzystując kartonowe pudła. Niestety, mają one podstawową wadę – szybko ulegają uszkodzeniu i zwykle nadają się tylko do jednokrotnego wykorzystania. Szczególnie jest to istotne w przypadku cięższych narzędzi czy towarów. Poza tym niektórych rzeczy nawet nie da się przewozić czy przechowywać w kartonie. Jest jednak bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej firmie. Są to plastikowe pojemniki.

Dlaczego lepiej wybrać pojemniki euro?

Wybór różnego rodzaju plastikowych pojemników jest ogromny. Jednak warto wybrać pojemnik euro. Ma on bardzo dużo zalet i zdecydowanie góruje nad zwykłymi pojemnikami plastikowymi, a tym bardziej kartonami.Przede wszystkim pojemnik plastikowy euro jest doskonale przystosowany do transportu. Jego wymiary są kompatybilne z wymiarami palet euro. Poza tym konstrukcja pojemników euro pozwala na ich sztaplowanie, więc transport staje się prosty i bezpieczny. Dzięki gładkiemu dnu bez problemu można je transportować na przenośniku taśmowym.Kolejną zaletą pojemnika plastikowego euro jest jego duża wytrzymałość. Wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych znakomicie wytrzymuje nawet ekstremalne warunki (wysokie i niskie temperatury, uderzenia, zarysowania, promieniowanie UV).Pojemnik plastikowy euro bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Ułatwiają to gładkie wewnętrzne powierzchnie. Ta cecha jest wyjątkowo korzystna w przemyśle i usługach związanych z żywnością.

Gdzie przyda się pojemnik euro?

Pojemniki euro przydatne są wszędzie. Ich znakomita, a jednocześnie prosta konstrukcja sprawia, że są użyteczne zarówno w zakładach pracy, sklepach, biurach, a nawet w domu. Są też dopuszczone do kontaktu z żywnością. W takich sytuacjach bardzo wygodna jest skrzynka plastikowa euro z pokrywą, która zabezpieczy towar przed zanieczyszczeniami. Przydatność pojemników plastikowych euro w firmach jest bezsprzeczna, jednak czy na pewno są one dobre w domu? Okazuje się, że tak. Szeroka gama rozmiarów, a także łatwość składowania sprawia, że można do nich zapakować praktycznie wszystko, co do tej pory walało się po półkach, kredensach i szafkach, a szkoda jest wyrzucić. Opisane pojemniki można wygodnie składować np. w garażu lub pod łóżkiem. W domu zapanuje ład, a w razie czego łatwo będzie można znaleźć schowaną rzecz.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/stack-containers/euro-containers/