Szukanie pracy nie należy do przyjemnych czynności. Stresujemy się każdego dnia, dzwonimy, chodzimy na rozmowy rekrutacyjne, aplikujemy na ogłoszenia i dalej nic. Po części też zdążamy skrytykować pracodawców i system, w jakim przyszło nam żyć. Przychodzi nam myśl, by wyjechać z kraju za przysłowiowym chlebem. Co zrobić, żeby znaleźć pracę dobrze płatną i to najszybciej jak to tylko możliwe? Zapoznaj się z naszymi sprawdzonymi propozycjami.

Co zrobić, żeby znaleźć pracę?

Jakich pracowników zatrudniają pracodawcy?

Pracodawcy zatrudniają takich pracowników, za którzy reprezentują sobą ludzi godnych zatrudnienia. Są to więc osoby doskonale wykształcone w ramach pracy na danym stanowisku, jak i doświadczone. Co, jeśli Ty nie jesteś taką osobą? Zawsze możesz przekonać pracodawcę, że opłaca się Ciebie zatrudnić, bo na przykład szybko się uczysz, jesteś osobą pracowitą, rzetelną i uczciwą. Od rozmowy kwalifikacyjnej bardzo wiele zależy, dlatego przygotuj się do niej najlepiej jak tylko można.

Istotne CV

Tak CV to bardzo istotna kwestia, ponieważ od niego zależy fakt, czy zostaniesz zaproszony na rozmowę rekrutacyjną. Przygotuj je dobrze, zaskocz pracodawcę nie tylko treścią, ale też formą. Przygotowanie profesjonalnego CV możesz zlecić specjalistom. Poza tym pamiętaj, aby w CV nie umieszczać szkół poniżej liceum. Pracodawca nie jest zainteresowany szkołą podstawową, jaką ukończyliśmy. Pisząc o doświadczeniu zawodowym, zaczynaj zawsze od ostatniego, które zdobyłeś, aż do pierwszego. Podawaj umiejętności istotne względem stanowiska, na które aplikujesz.

Twój kontaktowy email

E-mail jest Ci koniecznie potrzebny. Aby potencjalny pracodawca skontaktował się z Tobą, pamiętaj, aby jego adres wyglądał profesjonalnie, czyli zawierał Twoje imię i nazwisko. Zupełnie złym pomysłem jest podawanie przyszłemu pracodawcy kontaktowego e-maila w stylu malutka87 itp. Już na samym początku rekrutacji tego typu adresy mailowe są eliminowane. Każdy pracodawca potrzebuje bowiem poważnego pracownika, a więc jednocześnie wiarygodnego i szanującego swoją pracę.

Co ze zdjęciem w CV?

Fotografia w CV powinna zachęcać pracodawców do kontaktu z nami. Pamiętaj więc o tym, aby zdjęcie przedstawiało Cię jako osobę uśmiechniętą i pełną wigoru. Każdemu pracodawcy zależy na tym, aby w miejscu pracy panowała miła atmosfera, a pracownicy nie chodzili z posępnymi minami.

Jaki list motywacyjny?

List motywacyjny jest równie istotny co CV. To właśnie dzięki niemu będziesz mieć możliwość pokazania się od jak najlepszej strony. Listem motywacyjnym zachęcisz nie tylko do kontaktu z Tobą, ale do zatrudnienia Cię na danym stanowisku. Przemyśl dokładnie każde zdanie, ponieważ tu nie ma miejsca na lanie wody. Jeżeli potrzebujesz pomocy, możesz skontaktować się ze specjalistami. O wiele lepiej jednak, abyś przyłożył się do napisania listu osobiście, bo to również bardzo ważna lekcja, dzięki której być może wskrzesisz w sobie ducha walki do profesjonalnego szukania pracy.