Każda z osób pracujących dobrze wie, jak trudno pogodzić w jej czasie wszystkie obowiązki i zadania do wykonania. Mówi się, że praca to istny pożeracz czasu. Dzieje się tak jednak wyłącznie wtedy, gdy nie mamy ściśle sprecyzowanego planu działania. Jeśli w najbliższym czasie nie mamy zamiaru brać nadgodzin, a po prostu wyrabiać się w ciągu 8 godzin pracy, koniecznie musimy zdać sobie sprawę, że istnieją proste triki przyspieszające pracę. Oto 5 z najważniejszych, które warto wdrożyć natychmiast.

5 trików przyspieszających pracę

Sprawdzanie skrzynki mailowej dwa razy dziennie

To naprawdę wystarczająca ilość razy do przeglądania poczty w ciągu 8 godzinnego trybu pracy. Jeśli na maila zerkamy zbyt często, tracimy czas, którego nie cofniemy, a przysporzymy sobie tym sposobem na każdą godzinę kilku dodatkowych minut pracy jak nie więcej, jeśli zaczniemy nie tylko czytać, ale też odpowiadać na maile. Warto wyłączyć dźwięki powiadomień o nadchodzącej kolejnej poczcie, dzięki czemu zyskamy spokojną głowę, ale przede wszystkim swobodę działania w pracy oraz możliwość bezproblemowego skupienia.

Potrzebna lista zadań

Taka lista to bardzo potrzebny planner, który umożliwi nam pracę bez zastanawiania się, co dokładnie, kiedy i o której godzinie musimy zrobić. Listę można sporządzić nawet na zwykłej kartce papieru, w telefonie lub na komputerze. Dość istotne jest w tym wypadku również wolne miejsce, gdzie będziemy mogli zrobić notatki i adnotacje.

Lista ważnych numerów telefonów zawsze pod ręką

Kolejną istotną listą, z której warto korzystać w pracy będzie lista numerów telefonów, pod które często dzwonimy. Nie zawsze mamy możliwość zapisania ich w pamięci telefonu, dlatego i w tym wypadku przydaje się kartka papieru lub tradycyjny notatnik.

Plan na cały tydzień

Początek tygodnia pracy powinien być dla nas motywacją do sporządzenia planu na wszystkie dni pracy. Jeśli tylko istnieje taka możliwość tygodniowy plan warto sporządzić, ponieważ taki uratuje nas z opresji codziennego angażowania się planowanie. W każdym z dni pracy, które planujemy z góry, warto zarezerwować kilka dodatkowych minut na wypadek pojawienia się nieprzewidzianych sytuacji.

Czas posiłków

Jeżeli pracujemy poza domem, posiłki warto przygotowywać do pracy od A do Z. Nie tracimy w ten sposób czasu na przygotowywanie ich w pracy lub wychodzenie w czasie przerwy na zakupy. Jeśli zdarzyło Ci się przeciągnąć strunę w pracy właśnie w ramach przedłużonej przerwy śniadaniowej, koniecznie trzymaj się na baczności, bo otoczenie widzi wszystko.

Podsumowanie

Podsumowując, można korzystać z powyższych metod przyspieszających pracę, ale też korzystać z zupełnie własnych, które okażą się sprawdzonymi w ramach naszych własnych potrzeb. To przecież my wiemy najlepiej, z czym najczęściej borykamy się, jeśli chodzi o spowolnienie pracy, opieszałość, złe przyzwyczajenia itp. Przy odrobinie chęci i zaangażowania pracę można zorganizować tak, że po 8 godzinach udajemy się spokojnie do domu.