Wymiana lub zakup nowego samochodu to poważna decyzja, która przede wszystkim związana jest z analizą finansową i budżetem, jakim dysponujemy. Nierzadko zdarza się, że na naszym koncie jest niewystarczająca suma pieniędzy, aby zrealizować marzenia o zakupie wybranego modelu. Istnieje wiele możliwości sfinansowania zakupu. Który jednak jest tym najkorzystniejszym i godnym zainteresowania?

Kredyt samochodowy i gotówkowy w banku

Banki udzielają dwóch rodzajów kredytów na samochód, jest to kredyt z zabezpieczeniem i bez zabezpieczenia. Pierwszy z nich jest przeznaczony na konkretny cel – na zakup auta. Kwota kredytu uzależniona jest od ceny pojazdu, a czas jego spłaty to maksymalnie 10 lat. Zabezpieczeniem może być m.in. depozyt karty pojazdu lub cesja polisy AC. Innym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy na dowolny cel, który w tym przypadku można przeznaczyć na samochód. Jego wysokość uzależniona jest od zdolności kredytowej, zarobków, wydatków i innych zobowiązać. W efekcie może się okazać, że bank nie będzie w stanie udzielić nam kredytu lub jego wysokość będzie niewystarczająca, aby pokryć wszystkie koszty związane z zakupem. Banki wymagają także dopełnienia długo trwających formalności, a więc dzień spełnienia marzenia o nowym aucie jest odwlekany w czasie.

Pożyczki pozabankowe i prywatni inwestorzy

Bank nie jest jedyną instytucją udzielającą wsparcia finansowego. Alternatywą są organizacje pozabankowe oferujące pożyczki na dowolny cel. Za ich pośrednictwem można otrzymać pożyczkę na dogodnych warunkach w krótszym czasie i przy mniejszej ilości formalności. Kolejnym ciekawym źródłem finansowania zakupu auta jest wsparcie prywatnych inwestorów. Aby do nich dotrzeć, należy zamieścić w serwisie Kokos.pl ogłoszenie, w którym podasz interesującą Cię kwotę pieniędzy, a także czas spłaty zobowiązania. To propozycja również dla tych, którzy ze względu na nie najlepszą zdolność kredytową nie uzyskali wsparcia banku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here