Wymiana lub zakup nowego samochodu to poważna decyzja, która przede wszystkim związana jest z analizą finansową i budżetem, jakim dysponujemy. Nierzadko zdarza się, że na naszym koncie jest niewystarczająca suma pieniędzy, aby zrealizować marzenia o zakupie wybranego modelu. Istnieje wiele możliwości sfinansowania zakupu. Który jednak jest tym najkorzystniejszym i godnym zainteresowania?

Kredyt samochodowy i gotówkowy w banku

Banki udzielają dwóch rodzajów kredytów na samochód, jest to kredyt z zabezpieczeniem i bez zabezpieczenia. Pierwszy z nich jest przeznaczony na konkretny cel – na zakup auta. Kwota kredytu uzależniona jest od ceny pojazdu, a czas jego spłaty to maksymalnie 10 lat. Zabezpieczeniem może być m.in. depozyt karty pojazdu lub cesja polisy AC. Innym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy na dowolny cel, który w tym przypadku można przeznaczyć na samochód. Jego wysokość uzależniona jest od zdolności kredytowej, zarobków, wydatków i innych zobowiązać. W efekcie może się okazać, że bank nie będzie w stanie udzielić nam kredytu lub jego wysokość będzie niewystarczająca, aby pokryć wszystkie koszty związane z zakupem. Banki wymagają także dopełnienia długo trwających formalności, a więc dzień spełnienia marzenia o nowym aucie jest odwlekany w czasie.

Pożyczki pozabankowe i prywatni inwestorzy

Bank nie jest jedyną instytucją udzielającą wsparcia finansowego. Alternatywą są organizacje pozabankowe oferujące pożyczki na dowolny cel. Za ich pośrednictwem można otrzymać pożyczkę na dogodnych warunkach w krótszym czasie i przy mniejszej ilości formalności. Kolejnym ciekawym źródłem finansowania zakupu auta jest wsparcie prywatnych inwestorów. Aby do nich dotrzeć, należy zamieścić w serwisie Kokos.pl ogłoszenie, w którym podasz interesującą Cię kwotę pieniędzy, a także czas spłaty zobowiązania. To propozycja również dla tych, którzy ze względu na nie najlepszą zdolność kredytową nie uzyskali wsparcia banku.